Ev / Blog / Google Maps, Nereye Park Ettiğinizi Sizin İçin Hatırlayacak!

Google Maps, Nereye Park Ettiğinizi Sizin İçin Hatırlayacak!

Her zaman bir yerde arabanızı nereye park ettiğini unutan bir insansanız, artık Google Maps’in sizin için bir özelliği var.

Bu özelliğin betası, geçen ay Android kullanıcıları ile test edildi ve şu an özelliğin kendisi hem iOs hem de Android kullanıcılarına kullanılabilir durumda. Google Maps’te böyle bir özellik zaten vardı ama şu an daha gelişmiş ve daha kullanılabilir durumda. Park yerini daha da iyi hatırlamak için elinizle fotoğraflar ekleyip notlar alabiliyorsunuz. Biraz da nasıl kullanılacağına göz atalım.

 

Aracınızdan indiğinizde Google Maps’i açın ve o anki konumunuzu gösteren mavi noktaya tıklayın ve ”Park yeri olarak kaydet” yerine tıklayın. Google Maps, orayı sizin park yeriniz olarak işaretleyecektir.

”Park yeri” olarak kaydedilen yere tıklayarak aracınızın konumunu düzenleyebilir, dilediğiniz gibi notlar ve fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

Dilerseniz aracınızı parkettiğiniz konumu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere 🙂

Kaynak

Hakkında Efrıs

OyunGG projesinde genel yayın yönetmeni ve sosyal medya editörü olmakla birlikte oyunlara ilgi duyan bir yabancı dil öğrencisiyim. Oyun merakım 8-9 yaşlarımda babamın internet kafesinde başladı, o zamandan bu yana da sürüyor.

Buna da bak!

Battlefield 5’in Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Geçtiğimiz gün (23 Mayıs) EA, tarafından canlı yayında tanıtılan Battlefield serisinin yeni oyunu büyük ses …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir