Ev / Haberler / Google Stadia İçin Beta Testi Olmayacak!

Google Stadia İçin Beta Testi Olmayacak!

Poster gg

Google Stadia’nın kasım ayında piyasaya sürülmesine az kaldı, zaman hızlıca geçiyor. Stadia servisine erken erişimi şimdiden alabiliyorsunuz fakat beta testine katılma imkanınız olmayacak çünkü Google bir beta testi yapmayı düşünmüyor.

Google Stadia

Google Başkan Yardımcısı ve Stadia’nın başındaki isim Phil Harrison, GamesRadar+ sitesine verdiği röportajda Stadia için bir beta testi planlamadıklarını belirtti. Kendisi “Avrupa’da, Birleşik Krallık’ta beta testi yapmayı düşünmüyoruz. Yeterli zamanımız olsa büyük ihtimal yapardık fakat buna ihtiyacımız yok.” ifadelerini kullandı.

Google’ın çıkmak üzere olan bulut oyun servisini almadan önce betasına katılmayı düşünenler veya “Hata çıkar mı acaba?” paranoyaklığı yapanlar varsa bu haberin kendilerine çok da iç açıcı gelmediği doğrudur. Fakat Stadia gibi performansı oynayan kişinin internet hızına büyük oranda bağlı olan bir sistemde de açık beta yapmanın fazla mantıklı olmadığını kabullenmek gerekiyor. Ayrıca Google’ın Project Stream üzerinden yaptığı test yayınlarının sadece ABD’de olsa da Stadia betası yerine geçebileceği, hata bulma konusunda yeterli olduğu iddia ediliyor. Phil Harrison, bu konuyla ilgili de GamesRadar’a “Project Stream testini sadece ABD’de gerçekleştirmemiz biraz talihsiz oldu, sırf Amerika’da bile çok az oyuncu bunu deneyimledi fakat bunu siz de deneyimlediniz, çalıştığını biliyorsunuz” açıklamasını yaptı.

Google Stadia

Beta testi olmaması sizce sistemi satın alacak kullanıcıları ne kadar olumsuz etkiler? Google, bu açıklamalarıyla oyuncuları tatmin edebilmiş midir? Beta testi olmasa bile daha önceki testlere ve Google gibi büyük bir firmaya güvenerek Stadia’yı alır mıydınız?

Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmekten çekinmeyin. Bizi takip ederek güncel oyun gelişmelerinden haberdar olabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar 🙂

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.