Ev / Haberler / Google Yeni İşletim Sistemi Çıkartıyor
Poster gg

Google Yeni İşletim Sistemi Çıkartıyor

Google Yeni İşletim Sistemi Çıkartıyor

Google cephesi uzun süredir reklamcılık ve arama motoru işi haricinde platformlara girme peşinde. Yeni seçtikleri pazar ise işletim sistemi hazırlamak. Henüz bir kesinlik yok ve eğer rekabete dahil olamazlarsa projenin bir deney olarak kalacağını söyledi yetkililer. Tabi google’ın girdiği platform ister istemez tutuşacaktır diye tahmin ediyoruz. Linux tabanı kullanmayacakları dışında açıklanan bilgiler ise kısıtlı.

Fuchsia OS Wallpaper

Adının  Fuchsia olacağı bilinen işletim sistemi için resmi kaynaklardan açıklanan bir şey yok. Fakat yapılan haberlere göre sadece mobil için değil, tüm platformlar için geçerli bir işletim sistemi olacağı düşünülüyor. Daha önce kullandığı Linux Kernel’in yerine ise Magenta Kernel’i kullanacağı ve bu sebeple daha önceden çıkardığı Chrome OS ve Android işletim sistemlerini tek başlık altında toplayabilir Fuchsia OS ile beraber. Tabi yine de henüz resmi bir açıklama olmadığı için aceleci davranıp heveslenmek doğru değil.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.