Ev / Haberler / Google’dan herkese bedava internet !
Poster gg

Google’dan herkese bedava internet !

Google’dan herkese bedava internet !

Teknoloji devi Google salı günü yaptığı açıklama medyada yankı uyandırdı. Geçtiğimiz yıl Google’ın Hindastan’daki istasyonlara bedava internet erişimi sunmasıyla başlayan proje genişleyerek tüm dünyadaki toplu taşıma araçlarına yayılıyor. Projenin adı : Google Stations.

Google’ın Next Billion Users ekibinde yardımcı başkan olarak görev yapan Ceasar Sengupta IPSPS ile birlikte yaptıkları araştırmaya göre bu istasyonlar her gün 15.000 Hindistanlı’ya internet erişimi sağlıyor.

Google ekibinin söylediğine göre Stations ( istasyonlar ), ” ortaklara kamusal alanlarda Wi-Fi noktaları oluşturmak için kolay bir araçlar bütünü ” sunacak. Yani işe veya eve yolculuğunuzda bedava Wi-Fi-erişiminiz tamamen yerel taşıyıcılara kalmış durumda.

Bu projeden farklı olarak internet kullanımını kolaylaştırmak üzere yine Hindistan’a yönelik olmak üzere bazı diğer sistemler de yayınlanmıştı. Mesela daha az veri harcayan bir YouTube sürümü olan YouTube Go, kötü olan ve sürekli bir internet servisine sahip olmayan Hindistanlıların yakındaki arkadaşları ile veri harcamayan videolar paylaşmalarına imkan tanımakta. Bir blog yazısına göre önceliği Hindistan olan bu uygulama, bir gün dünya geneline de açılacak.

 

Hakkında Bora Üzüm

Teknoloji meraklısı, araştırma delisi, birazcık da hukuk öğrencisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.