Ev / Haberler / Grand Theft Auto : Vice City’e Dava Açıldı
Valorant names

Grand Theft Auto : Vice City’e Dava Açıldı

GTA:Vice City çıkalı 15 sene geçmesine rağmen Miss Cleo adlı Psişik(Telepati,geleceği görme gibi doğaüstü yeteneklere sahip kişi) olan kadın için dava açıldı.

GTA:Vice City oyununda Auntie Poulet,  Haiti Çetesi‘nin lideri olan iksirlerle ve büyülerle uğraşan bir kadındır. Oyunda Auntie Poulet karakterini seslendiren kişi Youree Harris‘tir. İki karakter de cidden kıyafet, konuşma tarzı, aksan ve hareketleriyle birbirlerine benziyorlar. Bu sebepten dolayı Rockstar Games’e dava açıldı.

Benziyorlar değil mi ? Aklınıza bir soru geliyor olmalı, ”Neden Psychic Readers Network şirketi 15 yıl sonra dava açıyor?” GTA:Vice City oyununa yaklaşık $500 milyon kâr ettirdiğini söyleyen şirket, Miss Cleo karakterine yılda $100 milyon harcadığını, Rockstar Games‘in telif haklarını ihlal ettiğini iddia ediyor. Her ne kadar Youree Harris geçen sene kanserden ölse de, yapımcı şirket onun adına yüksek miktarda tazminat davası açtığını iddia ediyor.

Bu olaylar üzerine Rockstar Games’ten bir şirket sözcüsü, PRN davasına yanıt verdi ve “Bu iddialar tamamen ilginç ve tamamen gülünç durumda. Bu konuda kendimizi güçlü bir şekilde savunacağız.” dedi.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

İyi Oyunlar OyunGG ailesi!

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.