Ev / Haberler / GTX 10 Destekli Laptoplar Tanıtıldı
Poster gg

GTX 10 Destekli Laptoplar Tanıtıldı

GTX10 DEstekli Laptoplar Tanıtıldı

Merhaba arkadaşlar, son dönemlerin en güzel teknoloji haberlerinden olan GTX10 serisi ekran kartlarının laptoplara geçmesiydi.Her ne kadar bu haber oyun severler için çok mutlu edici bir haber olsa da öte yandan fiyatlar konusunda biraz üzeceğe benziyor.

Bu oyun notebook’ları içlerinde Nvidia’nın en güçlü serisi olan gtx10 serisi ekran kartları neredeyse masaüstü seviyesinde bir performans sunabileceği söyleniyor.(neredeyse dedik o kadar da abartmayalım 🙂 )Bu çıkarım yapılmasının nedeni ise genelde Notebook ekran kartlarında Nvidia mobil serisi çıkartmıştır.Son dönemde bu kartların Notebook için olan kısımlarında Mobile ibaresi bulunmamakta yani eskiden 960M 970M gibi olan modeller artık M harfi bulundurmuyor.

maxresdefault

Gamescom 2016 fuarında tanıtıma çıkan Asus,Monster ve MSİ gibi laptop firmaları bu laptoplarında yeni nesil ekran kartı barındıran GTX 1060 1070 1080 ekran kartına sahip Notebooklarını tanıttı.Çok fazla ilgi gören bu teknoloji bakalım ilerleyen günlerde nerelere varacak ? Unutmamız gereken bir nokta ise büyük güç büyük sorumluluk getirir prensibinden yola çıkarak bu sistemlere özgün soğutucu sistemlerin de geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam edecek olmasıdır.

Hakkında Halfboss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.