Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Yılların Battle Royale Oyunu H1Z1 İsim Değiştirdi
Poster gg

Yılların Battle Royale Oyunu H1Z1 İsim Değiştirdi

Battle Royale oyunlarının atası, çoğu oyuncunun ilk göz ağrısı H1Z1 isim değiştirdi. Artık onu Z1BR olarak tanıyacağız. Bu değişikliğin nedeni ise henüz belirtilmemiş.

Z1 Battle Royale

H1Z1 Artık Z1BR Oldu!

Açıkçası bu yeni isme alışmanın kolay olduğunu söyleyemiyoruz, en azından bizce öyle. Ancak artık bu değişikliğin önüne de geçemeyiz, çünkü yapıldı. Artık oyun bu yeni ismiyle tanımlanıyor. Yeni ismin açılımı ise “Z1 Battle Royale” şeklinde. Sizce de uzun hali kulağa daha hoş gelmiyor mu?

Biraz da bu değişikliğin nedenleri üzerine konuşalım. Bizim ilk aklımıza gelen neden, oyunun pazarlaması üzerine geliştirilmiş bir taktik oldu. Her ne kadar battle royale oyunlarının ilk örneklerinden olsa da zamanında baştaki yerini PUBG gibi oyunlara kaptırdı. Daha sonra da Fortnite‘a gelen battle royale modu falan derken oyun iyice unutulmaya başlandı. Belki de tekrar anılmak için dağıtımcı firma böyle bir taktik izlemiş olabilir. Bu arada dağıtımcı firmanın Daybreak Game Company olduğunu da belirtelim. İsterseniz buraya tıklayarak oyunun Steam sayfasına gidebilirsiniz.

Z1 Battle Royale

Bu Değişiklik Ne Kadar Etkili Olur?

Aslında oyuna biraz zaman tanımadan net bir şey söylemek pek doğru olmaz. Ama tahminler yürütmek mümkün. Bizce eski H1Z1 oyuncuları bu haberi duyunca en azından oyunda başka nelerin değişmiş olabileceğini merak edebilirler. Dolayısıyla eski kitlesini kısa bir süreliğine tekrar trafiğine sokabilir ancak dediğimiz gibi yalnızca kısa süreliğine. Geçtiğimiz sene oyunu ücretsiz yaparak da oyuncu kitlesini artırmaya yönelik çalışmalar yaptılar ancak o da çok etkili olamamıştı. Fakat bu teorimizin de ne kadar doğru olduğu zamanla anlaşılacaktır.

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir Yorum

  1. 1 gram faydası olmicak. Çünkü o zamanında just survive ve kotk olarak ikiye ayrıldığında kaybetti. Ve şuan hakettikleri gibi h1z1 alanında bir bir batışta. Yapımcılar tek tek yerin dibine girer inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.