Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Half Life 3 İçin Bir Umut Mu Doğuyor?
Valorant names

Half Life 3 İçin Bir Umut Mu Doğuyor?

Portal, Portal 2, Left 4 Dead ve Half Life 2 serilerinin yazarı Erik Wolpaw, Valve’a geri döndü. Reddit’te başlayan “Erik Wolpaw’ın ismi Artifact oyununda belirtildi” söylentisi, Gabe Newell’ın “O geri döndü” demesiyle gerçekliğe kavuştu.

Dağlar devrildi, yenileri yükseldi. Sineklerin yağı çıktı, dereler tepeler düz geçildi. Ama Half Life 3 bir türlü gelmedi. Türlü söylentiler aldı başını yürüdü. Steam’in gizli dosyalarında kodlar bulundu. Ama ne bize “Half Life 3 geliyor” haberini yazmak nasip oldu ne de bu özlem son buldu.

Erik Wolpaw, Şubat 2017’de Valve’dan ayrılmıştı. Yazar Wolpaw ile birlikte birçok kişi o dönem Valve ile yollarını ayırmıştı. Valve’dan ayrılanlar arasında Jay Pinkerton ve Marc Laidlaw gibi Half Life yazarları da vardı. Çünkü Valve VR teknolojisine ve genel olarak donanım teknolojilerine yoğunlaşmıştı. Fakat geçen yıl Valve’ın kurucusu Gabe NewellValve oyunlar yapmaya devam ediyor” duyurusuyla şirketin dümenini tekrar oyunlara kırınca, birçok yazar şirkete geri döndü.

Diğer detaylara göre Erik Wolpaw ve Gabe Newell, Half Life VR sürümü üzerinde de çalışıyor. Bu bizce harika bir haber. Çünkü 3 sayısıyla kafayı bozmuş olan Valve, belki de önümüzdeki yıllarda bize Portal 3’ü, Left 4 Dead 3’ü hatta belki de Half Life 3’ü de sunabilir.

Half Life 3′ü beklemektense kendi Half Life oyununu yapanlar bile var. Project Borealis adı altında Half Life 2 Episode 2′nin devamını getirmeye çalışan oyunculara Valve’ın tepkisi nasıl oldu, bilmiyoruz. Fakat oyuncular yıllardır heyecanını kaybetmemişken, yazar ekibi de yavaş yavaş birleşirken Half Life 3 geliyor olabilir mi? Her haberi kolay kolay doğrulamayan Gabe Newell, Erik Wolpaw‘ın dönüşünü doğruladı. Umuyoruz ki GabeN bir gün “Half Life 3 geliyor” duyurusu da yapar.

Bizi oldukça heyecanlandıran Half Life 3 ile ilgili haberleri kaçırmamak için takipte kalın. Daha fazla içerik için Oyun Haberleri kategorimize göz atabilirsiniz. Her içerikten anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı da takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

5 Yorumlar

  1. xXx_HaMSiBeY_cCc

    harika bi yazı olmuş uşağum, umarım habu oyun artuk çikar da onaruz daa

  2. Kerem Doğan Karakoç

    Teşekkür ederim. İnşallah yav.

  3. Half Life 3 için seneler önce inşallah ben yeni pc alana kadar (half life 3 kaldıracak bir pc) çıkmaz diye bir dua etmiştim, onu bekliyorlar. Ve Kerem, seni burada görmek güzel, tesadüfen gördüm. Mehmet Özbilen’in selamı var. 🙂

  4. Kerem Doğan Karakoç

    Selam Enes. Çok teşekkür ederim çok mutlu oldum. Sen de ona selam söyle! 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.