Ev / Haberler / HarmonyOS Destekli Televizyonlar Duyuruldu

HarmonyOS Destekli Televizyonlar Duyuruldu

Valorant names

Huawei geçtiğimiz günlerde düzenlediği Huawei Geliştiriciler Konferansı kapsamında yeni işletim sistemini duyurmuştu. Sitemizde detaylı açıklamasına yer verdiğimiz HarmonyOS destekli ilk cihazların iste televizyonlar olduğu açıklanmıştı. İşte karşınızda Honor Vision TV ve Honor Vision TV Plus.

Android’in Yeni Rakibi HarmonyOS Duyuruldu

HarmonyOS destekli ilk cihazlar olacak akıllı televizyonlar yine bir Huawei markası olan Honor markası ile piyasaya sürülecek. HarmonyOS’in üstün özellikleri ile donatılmış cihazlar aynı zamanda teknik açıdan da bir hayli başarılı görünüyorlar. Her iki cihaz da temelde 55 inçlik bir ekran boyutuna ve 4K HDR çözünürlüğe sahip olacak. Yine HarmonyOS işletim sistemi kullanmalarının bir sonucu olarak mobil cihazlarla bağlantı konusunda da çeşitli özelliklere sahip olacaklar. Bu sisteme ise Magic Link adı veriliyor.

Teknik Özellikler

Hem Vision TV hem de Vision TV Pro modeli temelde Honghu 818 işlemci birimine ve 2 GB RAM‘e sahip olacak. Grafik birimi olarak Mali-G51‘e sahip olacak cihazlar bu grafik birimi sayesinde bir çok farklı izleme moduna da sahip olacak. Bilmeyenler için belirtmek gerekiyor ki Mali-G51 grafik birimi 8K çözünürlüğe kadar destek verebilen bir GPU. Ses konusunda da iddialı olan televizyonlar üstün ses kalitesi vadediyor. Ses konusunda özel algoritmalar taşıyacağı söylenen cihazların hedefi seste bir bozulma yaşanmadan kaliteli bir deneyim sunmak. Vision TV modeli 4 adet 10W hoparlöre sahip olacakken Pro modelinde bu hoparlörlerin sayısı 6’ya çıkacak.

Cihazlarda aynı zamanda kamera desteği olacağı da gelen bilgiler arasında. Pop-Up kamera sistemini kullanacak cihazlarda kamera kullanılmadıkça televizyonun içinde saklı kalacak. Huawei bu noktada güvenlik sorunlarını çözmek için başarılı bir yol izlemiş. Aynı zamanda yapay zeka desteğine sahip olacak kamera sistemi yüz algılama sistemini de kullanabilecek. Bu sistem ile cihazın farklı kullanıcılar için daha kaliteli deneyimler sağlaması mümkün. Ülkemizde satışının yapılıp yapılmayacağı hakkında kesin bir bilgiye sahip olmadığımız akıllı televizyonların fiyatları ise şöyle: Normal modeli 538 dolar üzerinden, Pro modeli ise 680 dolar üzerinden satışa sunulacak.

 

Oyun, sinema teknoloji ve espor ile ilgili en yeni içeriklere buradan ulaşabilir, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.