Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Hatırlayalım: Doom Eternal’da Klasik Deathmatch Modu Olmayacak

Hatırlayalım: Doom Eternal’da Klasik Deathmatch Modu Olmayacak

Poster gg

Serinin son halkası Doom Eternal’da klasik Deathmatch modu olmayacak. Deathmatch modu yerine gelen Battlemode hakkındaki detaylar haberimizde.

Eğer sıkı bir Doom hayranıysanız, Doom’un video oyun tarihindeki mühim yerini bilirsiniz. Doom, oyun tarihindeki ilk çok oyunculu yani multiplayer kavramını oluşturmasıyla ünlüdür. John Romero’nun adını vermiş olduğu “Deathmatch” modu, günümüzde neredeyse her çok oyunculu oyunda var.

Fakat ilginçtir ki, neredeyse tüm oyunlarda olan bu mod yeni çıkacak olan Doom Eternal’da yok. Onun yerine ön incelemelerde sık sık bahsettiğimiz Battlemode modu olacak. Geliştiricilerin mod hakkında E3’te yaptığı açıklamalar ise şöyle:

Doom 2016 bize takipçiliği değil liderliği öğretti. 2016’da çıkan Doom oyunu ile liderlik yaptık. Çok oyunculu tarafında ise ‘biraz ondan, biraz da bundan’ anlayışıyla hareket ettik ve sonuçta istediğimiz çok oyunculu formülü bu değildi.

Dolayısıyla Doom Eternal’da istediğimiz çok oyunculu formülünü uyguluyoruz. Tamamen özgün olan Battlemode, hiçbir yerden esinlenmeden geliştirildi. Oyuncuların yabancılık çekmeyeceğini düşündüğümüz Battlemode, dengeli çok oyunculu deneyimini ortaya çıkaracak.

Çeviri için Mahmut Saral’a teşekkür ederiz. Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.