Ev / Listeler / Hem Marvel Hem de DC’de Rol Almış 9 Aktör
Poster gg

Hem Marvel Hem de DC’de Rol Almış 9 Aktör

Marvel ve DC evrenleri izleyicilere her ne kadar ayrı gelse de, sinema ve kast alanlarında o kadar da zıt değiller.

Özellikle birçok oyuncu iki alanda da rol oynamış, hatta başarılı olabilmiş durumda. Şirketlerin kendi fanatikleri için garip gelebilir fakat spor takımlarında da gördüğümüz durumun asıl sebebi kariyer ve maddi sebepler. Bu aktörlerden 9 tanesini sizler için derledik. Keyifli okuncalar.

Angela Bassett

Green Lantern’in Amanda Waller’i, dikkatli gözler için Black Panther filminde Ramonda olarak yeniden karşımıza çıkıyor. Tabii kendisini bu iki film dışında da Hollywood’un çoğu yapımında yan rol olarak görmeniz mümkün. Çalışkan ablamız bizim.

Michael Fassbender

Kendisini her ne kadar X-Men’den Magneto’nun gençliği olarak bol bol biliyor olsak da, Jonah Hex isimli 2010’da yayınlanan Western filmde de rol almıştı, hatta Burke karakterine hayat vermişti. Tahmin ederseniz filmin yapımcıları arasında DC Comics de yer alıyor. Tabii Magneto’nun kalbimizdeki yeri ayrı.

J.K. Simmons

J.K. Simmons’u dikkatli gözler zaten direkt seçmiştir. Hem Justice League, hem de eski Spider-Man filmlerinde önemli yan rollerden birisidir. Spider-Man’da medya patronu J. Jonah Jameson’u oynarken karşımıza çıkan aktör, Justice League’de ise Komiser Gordon olarak kameraların karşısına geçiyor.

Michelle Pfeiffer

Yaşındaki değişimi net bir şekilde bizlere hissettiren bir oyuncu var şimdi de karşımızda. 1992 yılında yayınlanan Batman Returns filminde Catwoman olarak rol alan oyuncu, 2018 yapımı Ant-Man and the Wasp’ın da Janet Van Dyne’ı olarak rol alıyor. Yaşı olgunlaştıkça, rolü de kemale ermiş kendisinin.

Josh Brolin

Bu sefer DC-Marvel değil de iki büyük yapımdaki çok büyük rolleri, çok kısa sürede ortaya çıkaran Josh Brolin var. Kendisi hem Yenilmezler’in korkulu rüyası Thanos, hem de Deadpool 2’de Deadpool’un baş belası Cable olarak kısa sürede gönlümüzde tahtını kurmayı başarmış bir oyuncu.

Ben Affleck

Ben Affleck her ne kadar çok eleştirilen bir oyuncu olsa da hem DC, hem de Marvel için önemli karakterleri seyircilere sunmuş bir isim. Batman v Superman, Justice League gibi yapımlarda Batman rolünü üstlenen Ben Affleck,  Marvel evreninin Daredevil’ine de hayat verdi geçtiğimiz dönemde.

Adewale Agbaje

Her ne kadar pek sevememiş olsak da Suicide Squad filminde Killer Croc rolü ile karşımıza çıkan Adewale Agbaje, yaratık olma konusunda o kadar iyimiş ki kendisini bir de Thor: The Dark World yapımında Kurse olarak karşımıza getirmişler. Kendisine tebrikleri iletmek gerekiyor.

Ryan Reynolds

Böyle bir liste yaparken Ryan Reynolds’dan bahsetmemek de olmazdı zaten. Kendisi o çok sevilmeyen Green Lantern’in de, çok sevilen Deadpool’un da başrol oyuncusu. Gerçekten büyük başarı. Helal olsun azizim.

Michael Keaton

1989 yılının ve Batman’i aynı zamanda Batman Returns’ta da rolüne devam ediyor. Yakın zaman filmlerinden de Spider-Man: Homecoming’de ise artık kötü adamımız haline geliyor ve The Vulture karakterine hayat veriyor. Gerçekten usta oyunculardan birisi olduğunu filmi dikkatli izlerseniz anlamak çok kolay. Kendisine de evrenlere katkısından dolayı teşekkür etmek lazım.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.