Ev / Haberler / Her Steam Hesabında Olması Gereken 5 Uygun Oyun
Poster gg

Her Steam Hesabında Olması Gereken 5 Uygun Oyun

Her Steam Hesabında Olması Gereken 5 Uygun Oyun

Steam oyunlarının sayısı çok fazla olduğu için, uygun oyunlar bulmakta epey zor bir zanaat haline geldi. Hazırladığımız listeyle birlikte, hesabınızı şenlendirecek, güzel olduğu kadar da ucuz, 5 fiyat performans oyunu listeleyeceğiz. Listelediğimiz oyunları da elimizden geldiğince bilmeyenlere anlatmaya çalışacağız.

5. Mount & Blade: With Fire & Sword (Fiyat: 15 TL)

fire and sword wallpaper

Şimdi listede neden bu oyunun olduğunu sorabilirsiniz. Fakat eğer daha önce çevrim içi oynama fırsatı bulmadıysanız gerçekten zevkli olduğunu unutmayın, atölye açısından da gayet zengin. Bana soracak olursanız indirimdeyken Warband ile aynı anda alabilirsiniz. Tek oyunculu oynamakta, vaktinizi eğlenceli geçirmenin bir yolu. Bu kadar övgüyle beraber, Türkiye’de ki oyun yapımcılarına para kazandıracağınızı da unutmayın.

4. Half-Life 2 (Fiyat: 18 TL)

hl 2 wallpaper

Canınız oynadığınız oyunlardan çok mu sıkıldı? O zaman efsanenin devamı niteliğinde ki Half-Life 2’yi tek oyunculu şekilde oynamak sizi fazlasıyla oyalar. Valve’ın oyunlarından birisi olduğu için neredeyse her indirim zamanında fiyatı düşen bu oyunu almak için de beklemek mantıklı diyebiliriz.

3. Garry’s Mod (Fiyat 18 TL)

garry's mod tavsiye

Facepunch tarafından geliştirilen sırada ki oyunumuz Steam’in en popüler oyunlarından birisi. Yaratıcılığıyla oynamaktan sıkılmanızı engellediği gibi çok geniş bir atölyeye de sahip. Çok oyunculu oyunların gayet pahalı olabildiği bu dönemde kaçırılmaz bir fırsat.

2. Just Cause 2 (Fiyat 23 TL)

açık dünya oyunları

Aslında buraya her indirimde, çok aşırı fiyat kaybı yaşayan 2 oyundan birisini koyacaktık. Bunlardan bir diğeri ise Far Cry 3’tü fakat indirimsiz fiyatı açısından Just Cause 2 daha uygun. Geçtiğimiz yıl içerisinde Multiplayer mod’u da çıkmasıyla birlikte tadından yenmez bir açık dünya (Open World) oyun haline geldi. İster görevleri yaparak oyunu ilerletin, isterseniz haritada kafanıza göre takılarak vakit geçirin, her koşulda oynaması zevkli, mekanikleri muazzam bir oyun. Yine de söylemeden edemeyeceğim, eğer indirim zamanına denk gelirseniz Far Cry 3 ile arasında bir tercih yapmaya çalışın, iki oyununda fiyatı çok düşüyor zaten.

1. Counter Strike: Global Offensive (Fiyat 24 TL)

cs go

Cs Go’suz bir Steam hesabını düşünemiyorum bile. O hesap açıldıysa bu oyun alınacak, şart yani. Hem Steam’in en zengin atölye olanaklarına sahip, hem kullanıcı pazarı en işlevsel, hemde çevrim içi oyuncu sayısı rekor seviyelerde. Hatta 2. diyebiliriz. Yine Valve’ın kendi oyunu olması dolayısıyla her büyük indirimde fiyatı yarı yarıya düşmekte. Ülkemizde ise ücretli oyunların çok yükselemiyor olmasıyla resmen dalga geçti ve oyuncu yoğunluğu açısından çok yüksek yerlere geldi. Valve Anti Cheat sistemi ise en çok güncellemeyi Counter Strike sebebiyle yapıyor ve hile kullanımına karşı çok büyük bir tatiksel savaş veriyor oyun. Eliniz ısınınca, ne kadar oynasanız da sıkmıyor ayrıca.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.