Ev / Listeler / Her Steam İndirimde Fiyatı Düşen 7 Oyun
Valorant names

Her Steam İndirimde Fiyatı Düşen 7 Oyun

Steam’in yaptığı en güzel etkinliklerden olan indirim dönemleri biz oyuncular için gerçekten harika geçiyor. Bir de her indirimde fiyatını düşüren güzel oyunlar ve yapımcıları var. Bu listemizde konumuz onlar olacak.

Bu arada kendi gözüme çarpan oyunlardan derlediğim bir liste oldu. Eğer listede olması gerektiğini düşündüğünüz başka oyunlar varsa onları da yorum olarak belirtebilirsiniz. Ayrıca daha önce Her Steam Hesabında Bulunması Gereken Oyunlar isimli de bir liste yayınlamıştık, buradakilerle çakışan oyunları rahatlıkla alabileceğiniz için oyunları hesabınıza ekleyebilirsiniz. 2. bir link olarak da CS:GO ne zaman indirime girer yazımızda Steam’in genel indirim politikasına değinmiştik, okuyarak daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi listemize geçelim.

Portal 2

Valve’ın bu şaheseri, Valve’ın kendi oyun satış platformu olan Steam’de tabii ki her indirimde bizi sevindiren oyunlardan birisi oluyor. İlk oyun da çok ucuz bir fiyattan satılığa düşüyor tabii ki ama masraf etmek istemiyorsanız 2. oyundaki göndermeler sayesinde ilk oyunu oynamadan da hikayesine hakim bir hale gelebiliyorsunuz. Portal 2’yi indirim döneminde %66’nın üzerinde bir indirim görecek olursanız kaçırmadan alabilirsiniz.

Hotel Anatolia

Anadolu Oteli ismiyle Türkçe olarak da satışa çıkan yerli yapım bu oyun indirim dönemlerinde 1 TL gibi komik bir rakamdan satılıyor. Ortalama 1 saatin üzerinde bir oynanışı olan bu oyunu da kütüphanenize eklemekten çekinmeyin. İstanbul’da yaşayan birçok okurumuz var ve 0,5 mililitre suyun İstanbul’da 1 TL’den satıldığını düşünecek olursak ‘Sudan ucuz’ deyimi neredeyse gerçek olmuş.

To The Moon

Sıradaki oyunumuz Freebird Games’in başyapıtı ve bağımsız oyunlar arasında çok güzel bir yeri olan To The Moon. Oyunu satın aldığınızda verilen ücretsiz DLC’leri ile birlikte 8 saatin üzerinde bir oynanış sağlıyor ve neredeyse her indirimde fiyatı fazlasıyla düşüyor. Bu hikayeyi kaçırmamanızı da tavsiye ederek listemize devam edelim.

M&B Warband

Warband Wallpaper

Ne güzel ya, listeye bol bol yerli yapım soktuk. Warband da neredeyse hiçbir indirimi boş geçmiyor. Sitemizde oyunla ilgili tonla içerik yaptık ve hiç sıkılmıyoruz üretmekten. Bence yavaş yavaş eskiyor oluşuna çok da aldırış etmeden hesabınıza ekleyip oyunun tadına bir bakmalı. Özellikle geniş atölye sayfası ve sürekli oynanabilirliği sayesinde sizi uzun süre oyalayacaktır. Ha bir de böyle bir orta çağ savaş filmi ya da Game of Thrones bölümünden sonra siz ne yapıyorsunuz bilemiyorum ama ben gaza gelip oyuna giriyorum.

This War of Mine

Şahsen benim favorim diyebilirim. Oyunu çok uzun süre oynamadım ama bana en farklı hisleri yaşatmayı başarmıştı bu oyun. Uzun süre aksiyon oyunları oynayıp, bu oyuna girince resmen afallıyor, geçmişe pişmanlıklarla bakıyorsunuz. Ee, madem bir de her indirim döneminde listelerde yerini alıyor, neden denenmesin ki?

Half-Life 2

Valve’dan devam. Sürekli olarak çıkan ‘Half-Life 3 çıkar mı? Çıkmaz mı?’ geyiği sizce neden var? Ben söyleyeyim, serinin ikinci oyunu o kadar güzeldi, o kadar insanlarda yer edindi ki insanlar devamını istemeye başladı. Valve abimiz de 3. oyunları sevmediğinden olsa gerek bu geyik ortaya çıktı yavaş yavaş. Şimdi bu kadar geyiği yapılmış bir olayın oyunun sürekli indirime girdiğini bu liste sayesinde öğrenmiş oldunuz. Yazıyı okuduktan sonraki indirimde satın alırsınız herhalde?

Just Cause 2

İndirime girdiği anda Steam’in en mantıklı Fiyat/Performans ürünlerinden birisi haline geliyor Just Cause 2. Hikaye anlatımı açısından gerçekten kötü diyebileceğim oyunlardan birisidir maalesef. Fakat buna karşın kafa dağıtmak için çok iyi bir tercih. Ayrıca biraz aksiyona girmek istediğinizde de ilk tercihlerinizden birisi olabilir. Çok iyi demiyorum ama her indirimde fiyatı düşüşe geçiyor bu arkadaşın da…

Liste’nin de sonuna geldik. Ülkemiz oyunların genelde en ucuz fiyatlardan satıldığı ülkeler arasında. Zaten alım gücümüzden dolayı öyle olmasaydı oyun falan oynayamazdık galiba. Her neyse, durum böyleyken oyunları geliştiren insanlara ve emeklerine saygı gösterip oyunları korsan oynamamak boynumuzun borcudur bana kalırsa. Unutmayın, marketten atıştırmalık çalmak ile oyunları korsan oynamanın hiçbir farkı yok.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir Yorum

  1. Valve’den paralar yatmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.