Ev / Blog / Hiper Oyuncu Ekipmanları İncelemesi!
Poster gg

Hiper Oyuncu Ekipmanları İncelemesi!

Oxyd Bilişim’in gönderdiği 3 adet oyuncu ekipmanı fiyat performans olarak, Türk bir firma için gayet güzel olduğunu söyleyelim. Başlangıç ve orta seviye oyuncu ekipmanları incelediğimiz bu yazımızdaki konuklarımız; Hiper Iron Impact x30, Hiper Hell Breaker x10, Hiper Metal Gear z10!

İlk izlenim ve kutu görünüşleri:

Kargodan teslim aldığım kocaman Oxyd Bilişim kutusunu açmakta epey bir zorlandım. İyi açıdan baktığımızda ürünler gayet iyi koruma altına alınmış ve hiç hasar almadan bana ulaşmışlardı. Malum günümüz kargo şirketleri bu konuda pek özenli değiller. Kutuyu açtığımda, ekipmanların kutu tasarımlarını beğendiğimi söylemeliyim. Kapalı renk tonlarına rağmen kötü tasarımlar kullanılmamıştı. Klavyenin kutusu bir o kadar harikaydı. İlgiyse ilgi, elektrikse elektrik çeker!

Iron Impact x30 Mouse:

Kutu içeriği ile başlayalım; mouse+mousepad olarak bir paket şeklinde alabileceğiniz Iron Impact x30, Hiper markasının gaming ürünlerinden bir tanesi. Hiper bir Türk firması olmakla birlikte ürünlerinin kaliteli olduğunu vurgulamam lazım. 79TL ile İnce Hesap‘dan temin edebileceğiniz Iron Impact, bizim gibi oyuncular için gayet güzel performans sunuyor. Biraz malzemesinden dolayı ağır olsa da uzun süreli kullanım sonrasında alışkanlık yapacağından ve sizi üzmeyeceğinden şüphem yok. 1.8m kablo uzunluğuna sahip olan Mouse’umuz 3200DPI‘a kadar hassasiyet sağlıyor. Iron Impact üzerindeki DPI tuşundan 800-1200-1600-2400-3200 şeklinde ayarlama yaparak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

Hell Breaker x10 Mouse:

Hiper markasının bir diğer gaming ürünü olan Hell Breaker, hafif olmasıyla birlikte 6 adet programlanabilir tuşa sahip. Iron Impact x30‘daki mousepadin aynısı ile birlikte satılan Hell Breaker x10‘un satış fiyatı; 59TL. Hafifliğinin getirdiği yokmuş hissiyatı ve ele oturan tasarımından dolayı Hell Breaker‘ı daha çok sevdiğimi söyleyebiliriz. Iron Impact‘deki fazla ağırlığı Hell Breaker‘a eklesek iki mouse da harika duruma gelecektir. 800-1200-1600-2400-3200 şeklinde üzerindeki iki adet tuştan DPI değerlerini ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında Iron Impact ve Hell Breaker‘ın kendine ait yazılımları mevcut. Yazılımlar üzerinden makro atama ve tuş fonksiyonlarını değiştirme gibi özellikleri kontrol edebiliyorsunuz. İki mouseda da 7 adet renk için farklı geçiş hızları ayarlanabiliyor.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

Metal Gear z10 Keyboard:

Klavyeyi kutudan çıkardığımda ilk metalik bir klavye sandım fakat yanılmıştım. Metalik hissiyatlı olsa da gayet güzel ve göze hitap eden bir görüntüye sahip. Almak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum. Özellikle 85TL‘lik satış fiyatı bu tip bir klavye için verilmeye değer. İngilizce Q tuş takımından bozma Türkçe Q tuş takımına sahip olması ilk başta biraz değişik gelse de alışınca bilgisayar üzerinde ING-TR klavye geçişi yaptığınızda gayet kullanışlı oluyor. 1.8m kablo uzunluğu olmasına rağmen mouselarda bulunup klavyede bulunmayan örgü kablo özelliğinin biraz hayal kırıklığı yarattığını söylemeliyim. 3 farklı renk seçeneği arasında geçiş yapması ve 3 adet renk seçeneğinin istenilen aralıkta sabitlenmesi dışında renk parlaklığı da hiçbir yazılıma ihtiyaç duymadan klavye üzerinden ayarlanabiliyor.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

Hiper ürünleri kullanılır mı?

Hiper markasını Oxyd Bilişim tarafından OyunGG‘ye gönderilinceye kadar bilmiyordum. Fakat ürünlerin geleceğiniz öğrendikten sonra araştırma yaptıktan sonra ve ürünleri inceleyince Türk firması olması dışında fiyat-performans bazlı ürünler üretmesi Hiper markası büyük bir sempati kazandırdı bana. Mouselardaki ağırlık farkı benim için biraz alışılmadık birim durumdu fakat Hell Breaker x10‘daki hafiflik çok harika bir deneyimdi. Klavye ve mouselardan birini yaklaşık 150TL mouse+mousepad ve klavye şeklinde tam bir oyuncu seti olarak alınabileceğini düşünüyorum!

Oxyd Bilişim‘e bize Hiper giriş ve orta seviye 3 adet oyuncu ekipmanlarını gönderdiği için teşekkür ediyorum. Ayrıca bize bu ürünleri çekiliş yapabilmemiz adına verdiklerinden dolay yakın bir süreçte sosyal medya hesaplarımız üzerinde oyun kodları, ekipmanlar ve daha birçok şeyin bulunduğu bir çekiliş başlatacağız. O yüzden sosyal medya hesaplarımızı yan taraftan takip etmeyi unutmayın!

Peki, biz sürekli bu tip oyuncu ürünlerinin incelemelerini yapıyoruz. Bir sonraki ürün incelemesi ne olsun?

Hakkında Sadık Anıl Atılgan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.