Ev / Listeler / İlkini Geçen 10 Devam Oyunu

İlkini Geçen 10 Devam Oyunu

Valorant names

Sizden gelen bu listemizde, ilk oyunundan daha çok sevilen on tane devam oyununu topladık. İyi okumalar!

1-)Assassin’s Creed 1-Assassin’s Creed 2

Her ne kadar 2007’de çıkan ilk Assassin’s Creed oyunu ile seriye olan ilgimizi kaybetsek de, Assassin’s Creed 2 yeşeren bir bitki gibi ışıldadı serinin içinde. Gerek grafikleri, gerek hikayesi, gerek oynanışı, gerekse de açık dünyasıyla oyuncuların kalbinde taht kurmuştu.

2-)Demon’s Souls-Dark Souls

İsim farklılığına bakmayın, ikisi de aynı serinin oyunu. Aslında tıpatıp benzeseler de, Dark Souls’un mekaniğine eklenen yeni kaydetme sistemi bir artı sayılabilir.

3-)Witcher 2-Witcher 3

Hem grafik, hem de açık dünya bakımından, ilk iki oyunu ezip geçerek çıktı Witcher 3. Kendisi, hala açık dünya denince akla gelen ilk oyunlardan.

4-)Portal-Portal 2

Zaten mükemmel olan bir oyuna, durmadan konuşan bir robot, kaçış hikayesi, farklı ortamlar eklenince yıllardır beklenen bulmaca oyunu geldi karşımıza: Portal 2.

5-)Uncharted-Uncharted 2

İlk oyun her ne kadar tekdüze olsa da, ikinci oyunu yılına göre devrim niteliğinde grafikleri, manzaraları, bulmacaları, aksiyon sahneleri ilk Uncharted’ı unutturtmuştu bize. Hala en iyi PlayStation Exclusive oyunu olarak gösterilen oyunlardan biri Uncharted 2‘dir.

6-)Red Dead Revolver-Red Dead Redemption

Kendime ait Xbox 360‘ımı alınca oynamak istediğim ilk oyun Red Dead Redemption’du. Bu arada, ikisi aynı serinin oyunları. Red Dead Revolver tekdüze bir aksiyon TPS oyunuyken Red Dead Redemption tamamen farklı olarak aksiyonun yanında açık dünya, hikaye, değişik silahlar ve kovboy temasını iyi yansıtan bir oyundu.

7-)Far Cry 2-Far Cry 3

Tabii bu iki oyunu karşılaştırmak pek doğru olmaz çünkü iki oyunun yapımcı firması aynı değil. İkincisini Crytek yapmışken üçüncüsünü Ubisoft yapmıştı. Ancak inanın bana yazmasaydım içimde kalırdı. İkinci oyunun sıkıcı oynanışı ve hikayesine karşın; üçüncü oyun muazzam olmasa da sürükleyen hikayesi, grafikleri, silahları, açık dünyası, ada ortamını diğer oyunlara göre daha iyi yansıtmasıyla oyunseverlerin başından kalkamadığı bir oyundu.

8-)Mafia-Mafia 2

Hangi oyunun daha iyi olduğu tartışılır ama benim ve bazı Mafia fanlarının vazgeçilmezi Mafia 2. Sadece hikayesiyle bile bizi etkileyen Mafia 2 ile yazımı bitiriyorum.

Yazısını bizlere ulaştırdığı için Deniz Durukan isimli arkadaşımıza çok teşekkürler.

Bir Yorum

  1. Esra Şeyma Şahin

    Witcher 3 gerçekten harika bir oyun. 2. oyundan kat kat daha güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.