Ev / Blog / Indie Oyun Önerileri #1 – Strateji Oyunları
Poster gg

Indie Oyun Önerileri #1 – Strateji Oyunları

Yeni bir yazı dizisiyle karşınızda olmaktan gurur duyuyoruz. Başlıktan da anlaşılacağı gibi bu serimizin adı “Indie Oyun Önerileri” olacak ve bu seride sizlere bağımsız oyunlardan öneriler sunacağız.

Indie (Bağımsız) Oyunlara Daha Sık Göz Atılabilir

Böyle bir seriye başladık çünkü piyasada göz ardı edilen birçok kaliteli bağımsız yapım olduğunu düşünüyoruz. Bu serimizde de sizlere belirli temalarda oyun önerilerinde bulunacağız. İlk yazımızda da sizlere bağımsız strateji oyunları arasından önerilerde bulunacağız.

Software Inc.

1 – Software Inc.

Bu oyun ile hayalinizdeki yazılım şirketini kurabileceksiniz. Küçük bir ofis inşa edip hayalleriniz çerçevesinde şirketinizi büyütebilir, yazılım ve oyun piyasasında tekel olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Bir pazarlama stratejisi belirleyip gelirinizi ve ününüzü artırabilirsiniz. Ayrıca şirketinizin mimari yapısını da keyfinizce düzenleyebiliyorsunuz. Oyuna dair bir ilginç bilgi de oyunun yalnızca tek bir kişi tarafından geliştirilmiş olması. İçerisinde çok fazla detay barındıran bu strateji ve simülasyon oyununu oynamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

2 – FTL: Faster Than Light

Sıradaki oyunumuz FTL ile kendi uzay geminizi kurup yolculuklara çıkıyoruz. Mürettebatınızı geliştirip uzay boşluğundaki maceralarınızda size olan desteklerini kolaylaştırabilirsiniz. Oyunda girdiğiniz her sektör içerisinde ayrı bir metin penceresi açılıyor ve her pencerede rastgele bir konu yer alıyor. Size sunulan seçenekler arasından seçiminizi yapıp yolculuğunuza yön veriyorsunuz. Karşınıza çıkacak olan düşmanlarla sıkı çatışmalara gireceğiniz bu oyun aslında rogue-like türüne de farklı bir bakış açısı kazandırıyor.

Totally Accurate Battle Simulator

3 – Totally Accurate Battle Simulator

Kısaca TABS diye geçen bu oyunumuzda ise birbirinden epik savaşlara konuk oluyoruz. Eğlenceli haritalar ve asker çeşitliliği barındıran bu oyunda dilerseniz bölüm bölüm ilerleyebilir, isterseniz de bir harita seçip dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Gerisini oyun kendi hallediyor, askerlerinizin düşmanla nasıl baş edeceğini izlemeye başlıyoruz. İşte bu noktada askerlerinizi nasıl yerleştireceğiniz önem kazanmaya başlıyor. Eğlenceli dakikalar geçirebileceğiniz bu oyunu da tavsiye ediyoruz.

Domina

4 – Domina

Antik Roma döneminde birbirinden vahşi geçen gladyatör müsabakalarına hazır olun. Bu oyunun içerisinde sosyal ve politik mesajlar da içerdiğini söyleyebiliriz. Neticede köle tüccarlarıyla ticarete girip satın aldığımız köleleri eğitiyoruz ve maçlara sokuyoruz. Bütün bunlar ise sözde imparatorluğun kalınması için yapılıyor. Aslında hikaye kısmını bir kenara bırakırsak oyunun eğlenceli bir dinamiğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Northgard

5 – Northgard

Cesur bir Viking grubu yeni bir kıtayı keşfeder ve burada bir tarih yazmak için işe koyulurlar. Kaynak yönetiminizi iyi ayarlayıp kuracağınız köyü iyi yönetmeniz gerekecek çünkü çevrede düşmanlarınız kol geziyor olacak. Gerçek zamanlı strateji ögeleri barındıran Northgard, piyasada kendine gayet iyi bir yer edinmiş durumda. Eğer bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız kesinlikle bu oyuna bir şans tanımalısınız.

Serimizin ilk yazısını da böylelikle sonlandırmış oluyoruz. Bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan da takip ederek son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.