Ev / Listeler / İnsana Emeklilik Hayali Kurdurtan 8 Oyun
Valorant names

İnsana Emeklilik Hayali Kurdurtan 8 Oyun

Dünyevi yaşamın sıkıntılarından, beşeriyetten ve insanlardan uzak kalmak isteyenler için bir liste oluşturduk. Bu oyunlar bize huzur dolu bir yaşamın mümkün olduğunu gösteriyor ve emeklilik hayali kurdurtuyor.

Gelin şu huzurlu diyarlara bir göz atalım.

8 – Skyrim – The Elder Scrolls V

Elbette bu diyar tehlikelerle dolu. Gökyüzünde ejderhalar, yeryüzünde  iç savaş var. Fakat neden elimizi eteğimizi dünyevi dertlerden çekip, şöyle güzel bir dağ eteğinde yaşamayalım ki? Hearthfire isimli ek pakette de tam olarak bunu yapmıştı. Kimseyle derdimiz yok. Dark Brotherhood, Thalmor, Stormcloaks ya da başkaları…

Bizim tek isteğimiz evimizi bir dağın eteğine kurup, Skyrim’in ayazı dışarıyı kaplarken; ocağımızın başında Skooma yuduklamak istiyoruz. Skyrim iç savaş içerisinde yanadursun, biz sadece izleyelim.

 

 

7 – Toussaint – The Witcher III

Şövalyelerin, turnuvaların, güzel prenseslerin ve şarabın diyarı Toussaint ülkesinde yaşamak müthiş olurdu bizce. Manzarasına şöyle bir bakmak bile insanı mutlulukla doldururken, bu diyarda kendimize bir yuva kurmak; eli eteği ülkenin dertlerinden çekmek ve doğayla bir yaşamak en güzeli. Aman Toussaint’da insanları öldüren bir vampir mi varmış, aman bir dev köye mi saldırmış, aman kurtlar şehre mi inmiş; bizi ilgilendirmez. Biz Witcher mıyız arkadaşım? Bizim tek isteğimiz, güller mis gibi kokarken kaliteli şarabımızdan birkaç yudum almak. Toussaint kafası rahat olanların yurdudur.

 

 

6 – Minecraft

Minecraft dünyasında da tehlikeler yok değil. Ama bu tehlikelerden kaçmak çok kolay. Geceleri evin önüne iki tane floresan lamba koymak, zombiye de iskelete de çözüm. Minecraft dünyasında her şey basit. Çünkü her şey aynı, her yer küp. Dertler şekilden şekle girmiyor. Diyarın küp küp olması güzelliğine de etki etmiyor. Doğa her haliyle güzel nasıl olsa, ister küp, ister silindir olsun. Doğanın güzelliğini bozan tek şey beşeriyet. Minecraft’ta da biz yapmadığımız sürece hiçbir yapaylık yok. Emeklilik için en güzel diyarlardan biri.

 

 

5 – Everybody’s Gone to the Rapture

İçinde hiç kimsenin barınmadığı, sessiz, ıssız bir köy. Doğayla iç içe, insansız bir ortam. Bir emeklinin hayali olan mekan. Trafik yok, gürültü yok, kavga yok. En önemlisi de insan yok. Everybody’s Gone to the Rapture dünyası insandan uzak bir insan kasabasında geçiyor. Bize göre en güzeli bu. İnsanın ihtiyacı olan konfor mevcut ama insan noksan. Bir emekli daha ne isteyebilir?

 

 

4 – Journey

Ufka uzanan bir gizem diyarı, sadece ses ve müziğin olduğu topraklar ve zamansız bir deneyim sunan kocaman bir diyar…

Emekli olunca dünya turuna çıkacağım diyenler için bire bir olan Journey böyle bir diyar sunuyor. İnsan burada yaşamak, her toprağı adım adım gezmek istiyor. Gerçek hayatın seyahat dertlerine rest çekercesine, yolculuğu olması gerektiği gibi müthiş kılıyor. Harflerin soğuk gürültüsünün değil, müziğin sevgi dolu notalarını dinlemek isteyen kulaklar için, hadi gelin Journey’e gidelim.

 

 

3- Arcadia Bay – Life is Strange

Listemizin diğer oyunlarına bakarak, şehir hayatından ve büyük kitlelerden pek hoşlanmadığımızı  anlayabilirsiniz muhtemelen. Fakat Life is Strange de durum farklı. Arcadia Bay pek yalın, pek güzel bir yer. İçinde yaşayan herkes burayı terk edip gitmek istese de, aslında denizin kenarına usulca yerleşmiş olan bu koy; huzurlu ve sevimli bir kasaba. Burada çok güzel yaşanır.”Emekli olunca şöyle bir köye yerleşeceğim” diyenler için birebir.

 

 

2 – No Man’s Sky

Burada hiçbir insan yok. Ama keşfedecek binlerce gezegen var. Hakkında araştırmalar yapacak ve bilgi edinecek düzinelerce materyal var. Bu gökyüzü insana ait değil. Bilgiye, meraka ve keşfe ait. Diyarların sel gibi aktığı No Man’s Sky’da çok güzel yaşanır. Yaşamın sıkıntılarına doymuş ama bilgiye aç olan emeklilik sevdalıları için…

 

 

1 – Orman – Firewatch

Burada fantastik diyarlardan kopup gelen yaratıklar yok. Paramızı çalacak hırsızlar, bize görevler yağdıracak bir esnaf da mevcut değil. Burada biz varız. Bir de arkamızda bıraktığımız sorunlar. Burada yaşanır, çünkü burası bizim geldiğimiz yer. Doğa.

Beşeri sıkıntıların doğal bir kefede eritildiği Firewatch’da ağaçlar, çiçekler, hayvanlar ve gökyüzü var. Bir de biz varız. Firewatch huzurun en ilkel haliyle ortaya çıktığı yer. İşte bu yüzden Firewatch’ın sunduğu dünyada yaşanır. Burada sadece emeklilik değil, koca bir yaşam geçer. Yalnızlığın en güzel halini sunar doğa.

 

Listemiz burada son buluyor. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Her içerikten anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı da takip edebilirsiniz. Eğlenceli içerikler ve iyi bir oyuncu ortamı için Facebook grubumuza da katılabilirsiniz.

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir Yorum

  1. Great beear island yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.