Ev / Listeler / İnsanları Bölen Huyları ve Alışkanlıkları
Valorant names

İnsanları Bölen Huyları ve Alışkanlıkları

Biz insanlar garip canlılarız, bir alışkanlık ya da huy edinir sonra da deli gibi savunuruz. Peki neleri savunuruz? 

İşte bu tip durumlardan aklımıza gelenlerle bir liste hazırlayalım dedik. Bazen nokta atışı oldu, bazen biraz absürt hatta bazılarınıza göre ufaktan abartı oldu. Fakat bu tip tartışmaların arasında kaldığımız ya da taraf tuttuğumuz kesin olmuştur. O yüzden yerli yerinde bir liste oldu diyebiliriz. Yine de hatamız olduysa affedin lütfen, bilmeden olmuştur. Kimseyi kırmak istemeyiz sonuçta. Lafı daha fazla uzatmadan listeye geçelim dilerseniz. İyi okumalar efendim.

Bilek fare mi? El fare mi?

Fareyi tutarken kimimiz elimizle hareket ettiriyoruz ve gücümüzü koldan alıyoruz, kimimiz ise direkt bileğimizle yönetiyoruz. Bu konuda kavga çıkmış mıdır acaba?

PC mi? Konsol mu?

Ülkemizde daha az soruluyor bu soru, konsol ve konsol oyunları fiyatları etkili galiba bu konuda. Zaten cevap tabii ki PC, neden koydum ki bunu listeye, konsolcu varsa gitsin lütfen, joystick ne? Demek ki bir ayrılık varmış, hemen moda girdim yazarken…

Dizüstü Bilgisayar mı? Masaüstü Bilgisayar mı?

Şimdi bu konu biraz daha rahatına düşkün olanla kontrol sahibi olmayı seveni kıyaslıyor. Yılların bitmek bilmeyen savaşı resmen. Uzun zamandır Dizüstü kullanıyor olsam da benim cevabım Masaüstü mesela.

Instastory mi? Snapchat mi?

Instagram’ın hikaye olayına girmesiyle yeni bir düello da başlamış oldu. Peki sen Instastory mi kullanıyorsun, yoksa Snapchat mi? İkisini de kullanıyorum diyeceksen sosyal medyayı azalt derim bak baştan konuşalım.

Free to Play oyuncusu musun? Parasını verir oynarım mı diyorsun?

F2P oyunlar eğer P2W değillerse sorun değil ama zamanımın çalındığını fark ettiğim andan itibaren orijinal oyunlara sardım diyebilirim. Eğer P2W nedir bilmiyorsan yazımızı oku derim.

Q-Q, 1-3, 3-Q

Bak asrın alışkanlıklarından birisi de budur. Counter Strike oynarken AWP aldığında sen hangisini yapıyorsun? Ufak bir bilgi olarak birisini yap da ne yaparsan yap derim. Çünkü mermi değiştirmeyi beklemek daha uzun süren bir işlem.

Altyazılı mı? Dublajlı mı?

Bazılarımız filmi kaçırmamak için Dublajlı filmleri tercih eder. Bazılarımız ise oyuncuları kendi sesleriyle dinlemek için Altyazılı izlemeyi tercih eder. Şahsen kendimi Altyazılı kategorisinde görüyorum diyebilirim.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.