Ev / Listeler / İntikam Ateşiyle Kavrulan Oyun Karakterleri
Poster gg

İntikam Ateşiyle Kavrulan Oyun Karakterleri

Merhaba sevgili oyuncular! Bu listemizde oyun dünyasındaki acıların çocuğu olmuş, intikam öfkesiyle patlamış karakterleri sıraladık. Bu acılı karakterlerimizle dolu listeye hazırsanız başlayalım!

Carl Johnson “CJ”

Bildiğiniz gibi Gta San Andreas oyunundaki ana karakterimiz CJ annesinin öldürülmesi üzerine Los Santos şehrine taşınıyor. Ballas çetesinden intikam almak isteyen karakterimizi bu macerasında yeni dostluklar olduğu kadar, kendisine yapılan ihanetlerin de farkına varıyor.

Kratos

Şüphesiz ki intikam denilince akıllara gelen ilk isim Kratos oluyor. Ailesinin ölümünden sonra büyük acılar çeken Kratos o günden sonra başta babası Zeus olmak üzere Tanrılardan intikam almaya yemin ediyor.

 

Scorpion

Mortal Kombat evrenindeki en acılı, en kederli ama bir o kadar da öfkeli olan karakterimiz olan Scorpion, eşinin ve çocuklarının intikamını almak için bu dövüş turnuvasına katılıyor. Yanlış insanları bu cinayetten sorumlu tutunca daha da sinirleniyor ve asıl katilin peşine düşüyor.

 

Max Payne

Bir başka Rockstar Games oyunu olan Max Payne abimizi listeye koymazsak olmaz. Kendisi New Jersey’de mutlu  hayat sürdüren bir polisti. Fakat Valkyr adlı uyuşturucunun etkisinde olan bağımlılar tarafından eşi ve çocuğu öldürülünce kabus dönemi Max için başlıyor. Bu maddenin satışını düzenleyen kişiyi bulmaya yemin etmişti. Daha sonradan hikayesi daha da genişleyecektir. Yeni insanlarla tanışacak ve yaralarına tuz serpecektir.

 

The Punisher

Yine katledilmiş bir aile. Frank Castle,  New York’da ailesiyle piknik yaparken bir mafyanın işlediği suça tanık olmuşlardı. Mafya tanık olmasını istemediğinden Castle ailesini kurşuna dizmiştir. Hayatta kalmayı başaran Frank polislere güvenmiştir. Fakat mafya ile arası iyi olan polis pek fazla ilgilenmemiştir. Frank abimiz de “iş başa düştü” diyerek oğlunun ona hediye olarak aldığı kuru kafalı tişörtünü giyip işkence yoluyla suçluları öldürmeye yemin eden karakterlerden birisi olmuştur.

 

Guile

İşte saçlarıyla ön plana çıkan bir Amerikan askerimiz var sırada. Guile, Street Fighter serisinin klasikleşmiş karakterlerinden birisidir. M. Bison’a ayaklanma çıkarmak için devlet tarafından Tayland’a gönderilmiştir. Guile ve yakın dostu Charlie yakalandılar. Karakterlerimiz işkencelere maruz kalmışlardır. Charlie işkence sırasında ölmüştür. Bir şekilde kaçmanın yolunu bulan Guile, arkadaşının künyesini kaptığı gibi kaçmıştır. Kendini geliştiren Guile, M. Bison’dan intikam almak için Street Fighter turnuvasına katılmıştır. Tabi arkadaşı Charlie’nin künyesiyle beraber.

 

John Marston

Evet bir başka Rockstar Games oyunu daha. Kirli geçmişini ardında bırakıp ailesiyle mutlu, sakin bir hayat geçirmek istiyordu John Marston. Hükümet ailesini kaçırır ve karakterimizden eski çete arkadaşı Bill Williams’ı yakalamasını isterler (ölü veya diri.) Bill Williams’ın yanına giden John Marston vurulur ve kanlar içinde bırakırlar karakterimizi. Elbet bu kurşunun hesabı, intikamı sorulacaktı. Yolculuğu esnasında birçok arkadaşı olmuştur. Bazen de çiftlik işleriyle uğraşmıştır. Suç çetelerini çökertmiştir. Edindiği arkadaşlarıyla beraber eski silah arkadaşlarını avlayıp ailesine tekrar kavuşmaktır John Marston’un amacı.

 

İntikam Soğuk Yenilen Bir Yemektir!

Evet sevgili oyuncular bu öfke ve acı dolu listemizin sonuna geldik. Sizin de bildiğiniz karakterler varsa belirtebilirsiniz efendim. Bu tarz listeler için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Esen kalın!

 

 

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir Yorum

  1. ilk korku oyunlarının başında gelen The Suffering oyununun baş karakteri hepsini sollar intikam konusunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.