Ev / Haberler / Teknoloji Haberleri / İos 10’u Kırabilene 1.5 Milyon Dolar !
Poster gg

İos 10’u Kırabilene 1.5 Milyon Dolar !

Premium’un açık platformu olan Zerodium, İos 10’da Jailbreak işlemini uzaktan gerçekleştiren arkadaşa 1.5 milyon dolar ödül vereceğini ilan etti.Tek şartı ise bu açığı apple ile paylaşmamanız.

ios-10-ozellikleri-cikis-tarihi-yenilikleri
Zerodium, çıktıktan sonra Jailbreak işlemi yapılmış İos 10’u bu sefer uzaktan kırmayı amaçlıyor ve bu olay için geçtiğimiz günlerde bir yarışma başlattı.

Hack Ödülü 1.5 Milyon Dolar !

Bu ödül için tek yapmanız gereken erişiminiz olmayan bir İphone’a internet üzerinden Jailbreak kurmak.Dışarıdan bakılınca ne var ki bunda diye düşünebilirsiniz ancak bu işlem oldukça zor.Daha önce İos 9 için böyle bir duyuru yapılmış ve bu işlemi başarıyla yapan hacker grubuna 1 milyon dolar ödül verilmişti.

Buna benzer bir arayış daha önce ABD San Bernardino saldırsında kullanılmış olan İphone kırılmak istenildiğinde gerçekleştirilmişti.Apple telefonun kırılmasından yana olmayın telefon Zerodium gibi şirketlerin yardımıyla ancak çözülebilmişti.

Zerodium devletlerle bu amaçla çalışırken ; büyük şirketlerin elde ettiği bu bilgilerini satmayı planlıyor.Dolayısıyla bulunan bu yöntemin Apple’a bildirilmemesi en önemli şart diyebiliriz.

Zerodium şirketinin kurucusu Chaouki Berkar İos 10 ve Android 7’deki güvenliğin artmasıyla biz de araştırmacıların olaya ilgisini arttırmak için ödüllerimizi de arttırdık.

zerodium-yeni-fiyatlar
Şirket Android Nougat için  (100.000$’dan 200.000$’a), Safari(50.000$’dan 80.000$’a) ve Flash’taki buglar için (80.000$’dan 100.000$’a)  ödül koydu.

Hakkında Halfboss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.