Ev / Haberler / İşte Geliyor: Mount & Blade II: Bannerlord Kapalı Betası Başlıyor!
Poster gg

İşte Geliyor: Mount & Blade II: Bannerlord Kapalı Betası Başlıyor!

Yıllardır beklediğimiz, ömrün bittiği, geliştirme sürecinin bitmediği Mount & Blade II: Bannerlord’u sonunda oynayabileceğiz. Bannerlord beta süreci başlıyor!

TaleWorlds, Mount & Blade II: Bannerlord‘un geliştirme süreci ile ilgili sürekli blog yazıları yayımlıyor ve oyuncuları güncel tutmayı hedefliyor. Tüm dünyanın yolunu gözlediği Mount & Blade II: Bannerlord ise bir türlü çıkmak bilmiyor. Neredeyse yedi yıldır geliştirilen Bannerlord, oyun dünyasının sabırsızca beklediği en büyük yapımlardan birisi.

Türkiye çıkışlı TaleWorlds ise oyuncuların umudunu boşa çıkarmamak için çalışıyor ve serinin severlerini gelişmelerden haberdar ediyor. Geçtiğimiz gün, geliştiriciler tarafından kapalı beta süreci hakkında bir yazı paylaşıldı.

“Diğer tüm çok oyunculu modlarda olduğu gibi Çarpışma modu da hala geliştirme aşamasındadır ve hala dengelenmesi ve ince ayarlarının yapılması gerekmektedir. Bunu da daha etkin bir biçimde yapmak için topluluğumuzdan yardım ve geri bildirimler toplayabileceğimiz bir kapalı çok oyunculu beta çıkarmayı planlıyoruz. “

Hala on binlerce kişi tarafından oynanan Warband, birçok oyun moduna ve oldukça büyük bir kitleye sahip. Serinin ikinci halkası olan Bannerlord’un en çok merak edilen yönlerinden birisi de çok oyunculu modlar. Çarpışma modu ve çok oyunculu sistemler hakkında detaylar veren geliştiriciler, Bannerlord beta süreci hakkında da bilgi verdi. Kapalı betanın ne zaman başlayacağı belli değil, fakat oldukça yakın bir zamanda olacağını tahmin ediyoruz.

Mount & Blade II: Bannerlord Beta Sürecindeki Modlar

Gamescom oyun fuarında, Bannerlord’un Captain Mode isimli çok oyunculu modu hakkında bilgi sahibi olmuş ve modun tanıtım videolarını izlemiştik. Oyun için geliştirilen çok oyunculu modlardan bir diğeri de Çarpışma modu olacak.

“Çarpışma modundaki her bir harita, bu oyun modu için özel olarak ve aklımızda belli bir sayıdaki oyuncu için hazırlanmıştır. Yeniden doğma noktaları, bayraklar ve aralarındaki yolların her biri, ölçülerek, oyunculara haritayı kolayca dolaşma ve hızlıca eyleme geçme imkanı tanıyacak şekilde yerleştirilmiştir. Aynı şekilde harita üzerindeki engellerin dikkatli yerleşimi, takım çeşitliliği ve strateji geliştirmeyi teşvik ederek, hiçbir sınıfın hiçbir durumda baskın olmayacağını garanti eder.”

Oyunun çıkış tarihi belli değil. Fakat kapalı beta yakınsa, çıkış tarihi de yakındır diyor ve pusuya yatıyoruz. Mount & Blade II: Bannerlord beta süreci hakkında daha fazla bilgi almak için takipte kalın. Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

2 Yorumlar

  1. Zekolimano The Italiano

    Aman Allah’ım adak adamak lazim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.