Ev / Haberler / İşte Karşınızda Justice League!
Valorant names

İşte Karşınızda Justice League!

Açıkçası geçen haftalarda Justice League filmine dair beklentim hiç yüksek değildi. Hatta arkadaş arasında konuşurken “filmin incelemesini değil gömmesini yapacağımı” ifade eden bir iki cüretkar söz dahi söylediğim doğrudur. Lakin gelin görün ki işler beklediğimden biraz daha farklı olmuş. Gönül rahatlığı ile size söyleyebilirim ki Justice League izleyin, izlettirin. İlk Justice League çizgi romanını okuyanların filmi seveceğinden şüphem yok. Buyurun biraz da karakterler ve film hakkında spoilersız konuşalım.

Barry Allen

Ezra Miller‘ın karakteri canlandıracağı açıklandığında The Flash dizisinin hayranları Miller’ın bu rolün altından kalkamayacağı ve rolü Grant Gustinin oynaması gerektiğini savunmuşlardı. Aşikar bir biçimde görülüyor ki Ezra Miller rolün altından oldukça başarılı bir biçimde kalkmış. DC evreninin o karanlık yüzüne minik bir aydınlık olmuş adeta. Şakaları, esprileri, ikili diyalogları filme fikrimce çok yakışmış. DC karanlık evrendir. Gülmemeliyiz. Herkes ve her şey çok ciddi olmalı. Tabusunu biraz da olsa yıkmış bence. Yanlış anlaşılmasın, bu karakterle DC evreni Marvel Cinematic Universe gibi daha çok çocuklara hitap eden bir evren haline getirmemiş.

Victor Stone

Fragmanlarda en az gösterilen karakter olmasına karşın Justice League filminde en öne çıkan karakterdi Cyborg karakteri. Ben aslında kısacık da olsa bir origin hikayesini görmek isterdim ama maalesef pek değinmemişler. Ray Fisher karaktere çok yakışmış ve iyi de bir iş çıkarmış. Açıkçası beklediğimden daha çok yakışmış.

Arthur Curry

Namı diğer Aquaman. Jason Mamoa‘nın inanılmaz bir iş çıkaracağı zaten 2016 yılında çıkan ilk görselden belliydi. Bizi de şaşırtmadı ve mükemmel bir iş çıkarmış. Film bittikten sonra aklıma düşen ilk soru solo Aquaman filminin tarihi oldu. Bir an önce çıksa da biraz daha uzun uzun izlesek Aquaman’i.

Batman ve Wonder Woman

Bu ikili zaten ne kadar iyi iş çıkardıklarını önceki filmlerde kanıtlamışlardı (Batman vs Superman çok kötü bir film olmasına karşı Ben Affleck performansı muazzamdı. Christian Bale‘den sonra aklımda çok soru işareti vardı, fakat tek filmle kendisi tüm sorularımı yok etti.) Wonder Woman her zamanki gibi takımdaki en naif ama en sert insan. Gal Gadot zaten solo filminde yarattığı harika işten sonra Justice League filminde de şaşırtmadı.

Kısaca özetlemek gerekirse filmin IMDB’den aldığı 7,7 puan ne eksik ne fazla. İzlenilmesi gereken bir film. After Credits sahnesi için film bitince salonu terk etmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum çünkü bu sahneden sonra Justice League Part 2 için şimdiden sabırsızlanmaya başlıyorsunuz. İyi Seyirler!

Hakkında Can Abik

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Oyungg'de Kameraman olarak yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.