Ev / Haberler / Jabra Evolve 65t ve Jabra Move İncelemesi

Jabra Evolve 65t ve Jabra Move İncelemesi

Poster gg

Merhabalar OyunGG takipçileri. Daha önce sizlerle Jabra Elite 65t‘yi ve Jabra Elite 65e‘yi incelemiştik. Bu yazımızda ise yeni çıkan Jabra Evolve 65t’yi ve yenilenmiş Jabra Move Style Edition’u inceleyeceğiz.

Jabra Evolve 65t Özellikleri

Jabra Evolve 65t, Jabra ailesinin en yeni üyelerinden biri. Kendisini gerçek kablosuz kulak içi tasarıma sahip dünyanın ilk UC onaylı kulaklığı olarak tanıtıyor. UC onayı ise kulaklığın bilgisayarda kullanabileceğiniz her türlü iletişim programı(Skype, Discord…) ile tamamen uyumlu olduğu anlamına geliyor. Yani kulaklığınız tüm iletişim programları ile kusursuz uyumla çalışmak için tasarlanmış oluyor.

4’lü mikrofon teknolojisi ile dışarıdan alınan sesin kulağa gelmesini engelliyor, ayrıca sesinizi çağrılarda en kaliteli şekilde dipsessiz olarak karşı tarafa aktarıyor. Aynı anda hem bilgisayarınıza hem de telefonunuza bağlanabiliyor. Bu özellik de birçok kolaylık sağlayacaktır. Gerçek kablosuz bağlantı özelliği sayesinde de bağlantı sorunlarını en aza indirip, kullanım alanını arttırıyor.

Tek şarj ile 5 saat pil ömrüne sahipken, taşıma kabı ile birlikte bu süre 15 saate kadar yükseliyor. Kulaklığın içerisinde Google Assistant, Siri ve Amazon Alexa bulunuyor. HearThrough özelliği ile tek dokunuşla dışarıdaki sesleri kulaklığınızı çıkarmadan duyabiliyorsunuz. Ayrıca uygulama üzerinden erişebileceğiniz ekolayzer ile sesi dilediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz.

Sonuç olarak Jabra Evolve 65t Türkiye fiyatıyla biraz cep yaksa da, özellikleri ile birçok kulaklığın yapamadığını yapıyor diyebiliriz.

Jabra Move Style Edition Özellikleri

Jabra Move Style Edition, daha önceki Jabra Move’un geliştirilmiş ve yenilenmiş versiyonu diyebiliriz. Diğer kulaklıkların aksine bu kulaklık kafa üstü. Jabra’nın dijital sinyal işleme teknolojisinin sağladığı cam gibi net ses kalitesi, müziğinize, filmlerinize ve aramalarınıza hak ettiği derinliği ve netliği kazandırıyor.

Çoğu kulaklığın aksine kafa bandı kumaştan ve pad içeriyor. Yani gün boyu konforla kullanabiliyorsunuz. Kulak padleri deri ve terletmiyor. Ayrıca ne çok büyükler ne de çok küçükler.

Hem kablolu hem bluetooth olarak kullanılabilmesi en iyi özelliklerinden biri. Sürekli kullanımda 14 saat batarya süresi sunan Jabra Move Style Edition, 12 gn boyunca stand-by modunda kalabiliyor.

3 ayrı renk seçeneğinde gelen kulaklık görüntü olarak çok hoş gözükse de tasarımsal birkaç sıkıntı içermiyor değil. Öncelikle günlük kullanım için önerilmesine rağmen katlanma veya içeri dönme gibi özellikleri yok. Bu da çantada taşırken zarar gelme olasılığını bir hayli arttırıyor.

Aynı fiyat ve kalite seviyesindeki diğer kulaklıklara göre oldukça önde olmasına rağmen fazla bilinirliği olmadığından çok tercih edilmese de şans verilirse gerçekten pişman olunmayacak bir kulaklık, Jabra Move.

Eğer incelemelerimizden önce siz haberdar olmak istiyorsanız Facebook grubumuza katılabilirsiniz!

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.