Ev / Haberler / John Wick’in Senaristi Just Cause Filmi Üzerinde Çalışıyor
Poster gg
Just Cause

John Wick’in Senaristi Just Cause Filmi Üzerinde Çalışıyor

John Wick 3: Parabellum’un çıkışından kısa bir süre sonra gişe liderliğini kazanmasının ardından serinin yaratıcısı ve senaristi olan Derek Kolstad‘ın işini kusursuz yaptığını söylersek pek abartmış olmayız. Bir aksiyon filmini nasıl yapacağını bilen Kolstad, bu sefer de en popüler aksiyon oyunlarından birinin adaptasyonunda, Just Cause filmi üzerinde çalışıyor.

Just Cause

Alman yapımcı şirketi Constantin Film, yakın zamanda Just Cause filminin telif haklarını almasının ardından senaristliği üstlenmesi için Derek Kolstad‘ı getirdi. Ayrıca yapımcı koltuklarında Resident Evil ve Hitman filmlerinde çalışmış olan Adrian Askarieh ve Robert Kulzer var.

Verilen bir bildiriye göre bu proje Constantin için en öncelikli çalışma olacak ve filmin çekimleri 2020’de başlayacak. Henüz filmde hangi oyuncularla karşılaşacağımız belli değil. Fakat 2017 yılında çıkan ‘Jason Momoa, Rico Rodriguez rolünü alacak’ şeklindeki bazı dedikodular şimdilik asılsız gibi görünüyor.

Kolstad‘ın üzerinde çalıştığı tek proje Just Cause filmi de değil. Bir suikastçının dünyasını uygun olarak yansıtacak bir Hitman filmi için de senarist koltuğunda kendisini göreceğiz. Henüz bu filmler hakkında pek bilgiye sahip olmasak da John Wick‘in başarısından sonra Kolstad‘dan beklentimiz yüksek. Umarız ki bu filmleri video oyunlarının başarısız film adaptasyonları kategorilerinde görmek yerine en başarılı adaptasyonlar listelerinde yükselirken bulabiliriz.

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.