Ev / Haberler / Just Cause 4’le İlgili Bütün Bildiklerimiz

Just Cause 4’le İlgili Bütün Bildiklerimiz

Poster gg

Just Cause 4. Steam’de “yanlışlıkla” yayınlanmasının ardından E3’te trailerı yayınlanmıştı, en sonunda ise oynanış görüntüleri ve oyunla ilgili detaylar içeren bir videoyla karşımıza çıktı. Geliyor gönlümüzün efendisi!

Just Cause 4

Yayınlanan videoları ayrı ayrı inceledikten sonra genel bir yorum yapmaya çalışacağım, iyi okumalar.

Just Cause 4 – Microsoft Traileri İncelemesi

Microsoft’un konferansında yayınlanan trailerla başlayalım. Mükemmel görüntü ve ses senkronizasyonu, oyunu bekleyişimize bir tık heyecan, bir tık “hype” daha kattı.

“Hiçbir ordunun kazanamayacağı savaşlarda kazanmak için doğdum. Korku yoktu. Başarısızlık yoktu. Fakat, kurallar değişti. Düşman değişti. Ve hiç kimse buna hazır değildi.”

“Black Hand. Dünyanın en güçlü özel ordusu onlar. Buna rağmen, kendi yarattıkları şeyden korkmalılar. Bu, savaş değil Rico. Bu bir ölüm kalım mücadelesi.”

Just Cause 4

Bu sözlerle başlayan fragman; oyunun, serinin bütün oyunları gibi uçmalı kaçmalı olduğuna işaret eden aksiyonlu görüntülerle devam ediyor. Videoda bir hortuma karşı mücadele edeceğimizi görebiliyoruz ve tahminimce bu hortum, sözlerde bahsedilen Black Hand ordusunun yapay olarak iklimi düzenlemek için ürettiği bir makinenin ürünü olabilir. HAARP gibi düşünün yani. Neyse, fragmandaki görüntülere bakarak oyuna daha çok araç ve canlı varlık ekleneceğini çıkarabiliyoruz ki Square Enix’in açıklamalı oynanış videosunda da bu doğrulanıyor zaten. Geçelim şimdi Square Enix’in yayınladığı bu videoya.

Just Cause 4 – Square Enix Açıklamalı Oynanış Videosu İncelemesi

Videoyu alta bırakıyorum, izledikten sonra yorumlamaya geçelim bakalım.

Just Cause 4’te Neler Var?

Videodaki görüntüler, oyundaki aksiyonu dibine kadar hissetmemize olanak sağlıyor, Black Hand ve hortumla yapılacak olan mücadeleyi görebiliyoruz. Açıklamalarda ise oyunun kurgusal bir Güney Amerika şehri olan Solis’te geçeceği belirtiliyor. Bu şehirde bütün Just Cause oyunlarında bulunandan daha fazla canlı yaşam formu var, doğal hayat gayet güzel bir şekilde korunuyor fakat derine inince Solis’te neler döndüğünü görebiliyoruz. Şehre ek olarak oyundaki yeni özellikler de tanıtılıyor.

  • “Solis ilk bakışta güzel gözüküyor, fakat olayın dibine girince bulduğunuz tek şey, dünyanın en güçlü özel ordusu Black Hand’in başı Gabriela tarafından dayatılan zulüm, şiddet, baskı ve korku oluyor.”

Just Cause 4

Just Cause 3’te Di Ravello’nun baskıcı rejimine karşı savaşıp halkın yanındaydık ve görünüşe göre bu sefer daha da güçlü bir ordu olan Gabriela’nın Black Hand’iyle aynı olayları yaşayacağız.

  • “Just Cause 4, yıkımı ve fiziksel simülasyonları olağanüstü hava koşullarıyla tamamen farklı bir boyuta taşıyor. Ağaçları yerinden sökebilecek ve köprüleri çubuk gibi uçurabilecek kadar güçlü hortumlara, çatallı şimşeklere ve birden gelen ölümcül kum fırtınalarına hazır olun.”

Just Cause 4

Sırf şu cümlelerin iddialılığından bile bizi ne kadar kaliteli bir oyunun beklediğini görebiliyoruz.

  • “Rico’nun tutucu çengeli artık tamamen kişiselleştirilebiliyor. Kendisini oyuna yeni başlayanların daha rahat kullanması ve tecrübeli oyunculara daha geniş fırsatlar vermek için bir bakım altına aldık.”

Rico’nun tutucu ipli alet şeysi artık tamamen kişiselleştirilebiliyor ve bütün Just Cause oyunlarından daha fazla ip hakkımız olacak. Daha çok nesneyi birbirine çekip daha çok kaos yaratabileceğiz.

  • “Düşmanlar hiç bu kadar fazla tehdit oluşturmamıştı. Artık her düşman tipi, yapay zekayla beraber oyuncuyu zorlayacak kendilerine özgü yeteneklerle geliyor.”

Oyunla ilgili açıklanan şeyler genel olarak bunlardan ibaret ve bence oyun gayet umut verici gözüküyor. Sizce oyun göründüğü kadar güzel olabilecek mi? Just Cause 4 hakkındaki genel düşünceleriniz neler? Yorumlarda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin, hepinize iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.