Ev / Genel / Just Cause Geliştiricisi Nordisk’e Satıldı!

Just Cause Geliştiricisi Nordisk’e Satıldı!

Valorant names

Çoğu oyuncunun sevdiği, farklı bir dünyada ve aksiyonu bol olan oyun serisi  “Just Cause” geliştiricisi Avalanche Studios, Nordisk Film şirketi farafından satın alındı. 

11 yıllık film şirketi olan Nordisk, son yıllarda eğlence türüne yatırımlar yapıyor ve o yöne yoğunlaşmış durumda. Hatta Nordisk, İskandinav oyun stüdyolarına ve bazı oyun şirketlerine de yatırımlar yapmayı düşünüyordu. Bu satın alım da o düşünceyle ilgili olabilir. Nordisk Film şirketinin Avalanche‘ı satın alma işlemi Haziran ayında yapılacak ve Avalanche şirketine ait 3 stüdyoya sahip olacak.

Neden Just Cause Şirketi, Neden Avalanche Studios ?

Avalanche Studios şirketi 15 yıllık, oyun sektörüne hakim güçlü bir oyun geliştirici markası. Just Cause tarzı “Open World” oyunların yanı sıra yaptığı başka kaliteli işler de mevcut. Mad Max oyununda “Warner Bros” ile çalışmış, Bethesda ile RAGE 2’nin geliştirilmesinde ortak olmuş bir şirket bu.

Duruma ilişkin olarak Avalanche Studios‘un CEO’su Pim Holfve, bu anlaşmanın kendi bağımsızlıklarına engel olmayacağını ve artık finansal konularda sıkıntı çekmeyeceklerini açıkladı. Şirket içinde değişiklik olmayacak sadece Nordisk şirketinden Mikkel Weider‘ın geliştirici ekibe katılması olacak şeklinde açıklama da geldi.

 

Hakkında Batuhan Gültepe

5 yaşından beri teknoloji, müzik ve oyunlara ilgili kimse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.