Ev / Listeler / Kendine Has Bir Mizah Anlayışına Sahip 10 Oyun
Poster gg

Kendine Has Bir Mizah Anlayışına Sahip 10 Oyun

Bazı oyunlar vardır ki bildiğimiz kalıpların dışına taşarak bizleri hem şaşırtır hem de güldürürler. Bu listemizde rakiplerinden çok daha farklı bir mizah anlayışını benimseyerek gönüllerimizde taht kurmuş 10 oyun konumuz olacak.

-Team Fortress 2

tf2

Valve’ın efsane oyunu Team Fortress 2 içinde barındırdığı birbirinden çılgın karakterleri, eğlenceli mekan tasarımları, asla eskimeyen rengarenk grafikleri ve tuhaf silahları ile çıtayı rakiplerinden çok farklı bir yere koymuş durumda. Rakiplerinizin üstüne bir kavanoz dolusu idrar atabileceğiniz başka bir oyun daha henüz piyasaya sürülmedi.

-Borderlands Serisi

Borderlands serisi de çizgi roman tarzında grafikleri ve bu grafiklere mükemmel biçimde uyum sağlayan oynanış yapısı ile listemize girmeye hak kazanan yapımlardan. Bünyesinde barındırdığı birbirinden orijinal karakterler ve eğlenceli diyaloglar sayesinde oyunculara aksiyonun yanı sıra oldukça üst düzey bir eğlence sunuyor.

-Fortnite

Son zamanların en dikkat çeken yapımlarından olan Fortnite’ın rakiplerinin arasından sıyrıldığı bir diğer özelliği de sahip olduğu mizah anlayışı. Uçan bir otobüsten atlayarak başladığımız oyunda alışveriş arabaları sayesinde ulaşım sağlayabiliyor, rengarenk kostümler içindeki düşmanlarımızı alt etmeye çalışıyoruz.

-Saint’s Row Serisi

Saint’s Row serisi birçok klişe ile başarı ile dalga geçerken aynı zamanda barındırdığı mizahi unsurlar ile biz oyunculara zaman zaman kahkaha attıran yapımlardan. Birbirinden değişik silahları ve absürt senaryosu ile bu seri oyun oynarken biraz da gülmek isteyen oyuncular için biçilmiş kaftan.

-Octodad

Octodad eğlenceli ve orijinal senaryosunun yanında fizik motorunun da katkısı ile gerçek bir kahkaha tufanına dönüşen bir yapım. Ahtapot olduğunu tüm çevresinden gizlemeye çalışan bir ana karakter zaten yeterince komikken işin içine bir de bu ahtapotu kontrol etmenin zorluğunun getirmiş olduğu komik durumlar ekleniyor. Hal böyle olunca da kahkaha tufanı kaçınılmaz oluyor.

-Goat Simulator

Goat Simulator’da eğlence unsurunu biraz da fizik motoru sayesinde arttıran yapımlardan. Çılgın bir keçi olarak bulunduğunuz her ortama kaos getirmeniz zaten yeterince komikken tüm bunların üstüne bir de fizik motoru sayesinde oluşan absürt durumlar ekleniyor ve işler iyice çığırından çıkıyor.

-Fallout Serisi

Listemizde belki de en geniş evrene sahip olan oyun serisi Fallout. Günümüzün tarihsel akışından çok daha farklı bir alternatif tarihte geçen oyunda mizah en beklemediğiniz anlarda sizi yakalayarak kahkaha krizlerine sokabiliyor. Özellikle yaşanan tüm felaketlere rağmen sürekli gülümseyen komik Vault-Boy posterleri bir yandan sinirlerinizi bozarken bir yandan da sizi oyun evrenine iyice ısındırıyor.

-The Sims Serisi

The Sims serisi uzun yıllardır alternatifi olmayan bir yaşam simülasyonu. Yaşam simülasyonu dediysek de gerçek hayatla birebir örtüşmüyor tabi. Üzücü ve ölümcül olaylar oyuna öyle güzel yansıtılmış ki karakteriniz alevler içinde çırpınırken gülümsemenize hakim olamamanız işten bile değil. Özenerek hazırladığınız karakteriniz öldü mü? Hiç üzülmeyin, Grim Reaper ile oynayacağınız bir taş-kağıt-makas oyununu kazanmanız karakterinizin geri dönmesi için yeterli olacaktır.

-Surgeon Simulator

Gücünü fizik motorundan alan absürt bir oyun daha var karşımızda. Surgeon Simulator ile birbirinden zor ameliyatları güle oynaya, neşe içinde gerçekleştirebilirsiniz. Zorlayıcı oyun mekaniklerinin de işin içine dahil olmasıyla çok önemli bir kalp ameliyatı sırasında kalbin elinizden fırlayıp yere düşmesi yada hastanın göğüs kafesine kalp yerine radyo koymuş olmanız sizi germek yerine çok eğlendirecek.

-Portal Serisi

Portal serisi barındırdığı birbirinden absürt ve orijinal karakterler ile yüzünüzden gülümsemeyi bir an bile eksik etmeyecek yapımların başında geliyor. Sessiz karakterimiz Chell’in aksine bir an bile susmayan şapşal robot Wheatley ve sarkastik bir mizah anlayışına sahip yapay zeka GLaDOS’un konuşmalarını dinlerken çoğu zaman gülümsemekten oyuna odaklanamayacaksınız. Bu listeyi GLaDOS’un efsane şarkısı ile bitirmekten daha iyi bir seçenek olamazdı.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.