Ev / Haberler / Kingdom Come Deliverance Rekora Koşuyor!

Kingdom Come Deliverance Rekora Koşuyor!

Çıkış yaptığı ilk günden beri oyuncular tarafından yoğun bir ilgi gören Kingdom Come Deliverance, ulaştığı satış rakamları ile yapımcılarının yüzünü güldürdü.

Yeni Bir Efsane Mi Doğuyor?

Son zamanlarda başlayan rekabetçi oyun furyasının da etkisi ile RPG severler olarak kendimizi çok kısır geçen bir dönemin içinde bulduk. Tam da bu dönemde imdadımıza yetişen oyun Kingdom Come Deliverance oldu. Çıktığı ilk günden beri zengin hikayesi, gerçeğe yakın dövüş sistemi ve oynanışı ile dikkatleri üzerine çeken yapım rekora doğru koşuyor.

Çıkış yaptığı ilk 3 gün içerisinde 500,000 adet satan oyunun satış rakamları 2 haftadan az bir süre içerisinde 1 milyonu aşmış durumda. Bu rakamlara oyunun çıkışını gerçekleştirmiş olduğu PC, XBOX One ve PlayStation 4 platformlarının tümü dahil.

Genel olarak hakkında iyi yorumlar yapılan oyun bu yükselişini daha ne kadar sürdürebilecek bilinmez ancak şimdiden kendisine kemik bir kitle edinmiş durumda. Oyun daha şimdiden bazı kesimler tarafından The Elder Scrolls serisinin tahtına bir varis olarak görülüyor. Bu söylem her ne kadar çok iddialı gibi görünse de oyunun bağımsız bir stüdyonun ellerinden çıktığını hatırlatmak da gerekiyor. Oyunun optimizasyon problemleri ve ufak tefek bug’larını da göz ardı etmek bu sayede daha da kolaylaşıyor elbette.

Siz Kingdom Come Deliverence hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de The Elder Scrolls gibi köklü bir seriye rakip olabilecek düzeyde bir oyun mu? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza da katılabilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşımda Tomb Raider oynamak için elime aldığım klavyeyi hiç bırakmadım. Kitap kurdu. Hala umutla Half-Life 3'ün çıkmasını bekliyor.

Buna da bak!

PlayStation Classic Geliyor!

Sony cephesinden geçmişe özlem duyanları sevindirecek haberler var. Firma efsane konsulu PlayStation 1’i PlayStation Classic …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir