Ev / Listeler / Külüstür Bilgisayarlara İndirimden Oyun Önerileri

Külüstür Bilgisayarlara İndirimden Oyun Önerileri

Poster gg

Bildiğiniz gibi biraz geç olsa da 2019 Steam yaz indirimleri bereketiyle geldi. İyi bilgisayarlar için olsun, kötü bilgisayarlar için olsun birçok oyunda yine dudak uçuklatıcı indirimler gördük. Bu listemizde ise kötü bilgisayarınızla bu indirimlerden hangi oyunlarla yararlanabileceğinize değineceğiz, iyi oyunlar!

Goat Simulator

Düşük bir bilgisayarla bile rahatça oynayabileceğiniz bu simülatör, hayatımda gördüğüm en boş ama aynı zamanda o kadar zevkli oyunlardan bir tanesi. İsminden de belli olduğu gibi oyunda bir keçi oluyoruz, bu keçi ile şehri geziyoruz, top oynuyoruz, insanlara rahatsızlık veriyoruz. Kafamıza göre takılıyoruz, stresimizi atıyoruz. Normalde 18.50 TL olan ama indirimiyle 4.62 TL’ye alabileceğiniz oyunun Steam mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar şimdiden 🙂

L.A. Noire

Rockstar’ın geliştirdiği 2011 yapımı dedektif oyunu Steam’de Çok Olumlu inceleme puanına ulaşmış durumda. Metacritic’in oyuna verdiği puan ise 84.

“L.A. Noire, nefes kesici olayları dedektiflikle iç içe sunarak eşi benzeri görülmemiş bir interaktif deneyim sunan bir oyun. Herkesin saklayacağı bir şeyi olduğu bu şehirde hakikate ulaşmak için kanıt bulmaya çalış, şüphelilerin peşine düş ve tanıkları sorgula.”

Birçok otorite tarafından beğenilen bu oyunu biz de Oyungg ekibi olarak onaylıyor ve size öneriyoruz. 24 TL’lik fiyattan %65’lik indirimle 8.40 TL’ye düşen oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Garry’s Mod

Büyük ihtimalle çoğunuz bu oyuna sahip olsanız da GMod’u böyle bir listede es geçmeyelim dedik. Garry’s Mod’da yapabileceklerinizin sınırı yok, Valve oyunlarındaki bütün dokuları istediğiniz gibi kullanıyorsunuz, birleştiriyorsunuz, farklı oyun modlarında eğleniyorsunuz, Minecraft gibi yaratıcılığınızı konuşturuyorsunuz. Birçok oyunun tek oyunda sizin istediğiniz biçimde birleşimi olarak da tanımlayabiliriz Garry’s Mod’u. Oyunu arkadaşlarınızla birlikte alırsanız Trouble in Terrorist Town ve Murder modlarını oynamanızı şiddetle tavsiye ederim. Oyunu 4.5 TL karşılığında buradan satın alabilirsiniz.

Celeste

Steam incelemelerinde oyuncular tarafından ziyadesiyle beğenilmiş, aynı zamanda IGN gibi otoriteler tarafından da tam puan almış bu 2D platform oyunu hem cep yakmıyor hem de düşük özellikli bilgisayarlar için biçilmiş kaftan. Madeline ile Celeste Dağı’nın zirvesine tırmanmaya çalışırken yaşadığımız maceralarla, kaliteli soundtrackiyle, sürükleyici öyküsüyle başarısını belli etmiş bir oyundur kendisi. Celeste’i 18.60 TL’ye buradan satın alabilirsiniz, iyi oyunlar 🙂

Tomb Raider: Legend/Anniversary/Underworld

Başlık sizi yanıltmasın, burada bir üçleme öneriyoruz. Efsane seri Tomb Raider’ın ilk trilojisinin tamamını yaklaşık 5.50 TL’ye alabilirsiniz. Oyunun başarısı ve kalitesi hakkında fazla söze gerek olduğunu düşünmeden hemen Steam mağaza sayfalarını aşağıya bırakıyorum:

Her şeyi yazmaya kalksak bitiremeyeceğimiz bir listenin daha sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkürler, hepinize tekrardan iyi oyunlar 🙂

 

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir Yorum

  1. Direk Valve Pack alın olmayanlar için. O sizi uzun bir süre idare edecektir. En patates bilgisayarda bile Half Life, Portal gibi oyunları güzel bir performansta oynayabilirsiniz.
    Crysis i seviyorsunuz fakat bilgisayarınız mı yetmiyor? Sorun değil. Project: Snowblind isteklerinizi biraz olsun giderebilir. Üstelik sudan ucuz. Ayrıca hesap makinesinde bile çalışabilir.
    Karayip Korsanları’nın filmlerini izleyip beğendiyseniz eğer Pirates of Caribbean: At World’s End i öneririm. Oynanışı ve grafikleri alt düzeyde olmasına rağmen bence güzel bir deneyim olabilir. Ayrıca en çöp PC de bile çalışır diye düşünmekteyim.
    Teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.