Ev / Blog / Kutulu Oyun Tercih Etmek Ne Kadar Mantıklı?

Kutulu Oyun Tercih Etmek Ne Kadar Mantıklı?

Poster gg

Sevgili konsol oyuncuları! Biliyorsunuz ki Plastation 4 ve Xbox One oyunlarını kutulu oyun almayı sevenlerin şikayetçi olduğu bir şey var. Çoğu kutunun  içeriği bomboş!

Evet aslında şikayetçi olduğum konu çoğunuza göre boş gelebilir ama benim çok üzüldüğüm konudur. Şundan eminim ki aranızda benim gibi bu tarz ince şeylere takanlar vardır. Yani ben kutulu oyuna o kadar para verdikten sonra oyun fiziksel olarak elimde tutup, odamın güzel bir köşesinde sergileyeyim. Ne o öyle ya kuru kuru Playstation‘un mağazasından indirip oynamak. O oyunu kutudan çıkarıp kendi ellerimle takıp, makinenin sesini duymak zorundayım. Biraz abartmış olabilirim…

“Bir oyun kutusundan ne beklersin ki?”

Sorun da burada işte Playstation 3 ve Xbox 360  zamanlarında oyun kutusunun içerisinde sayfalarca kitapçıklar, haritalar, rehberler falan vardı.  Şimdi Playstation 4 ve Xbox One‘a baktığımız zaman ise tek bir tane saçma kağıt parçası duruyor. Yahu ayıp be! Bari insan harita falan koyar. Yani kutulu oyun almanın bir havası kalmıyor. Ha kutulu oyun almışsın, ha dijital almışsın. Bu saatten sonra oyunları kutulu almak ne kadar mantıklı bilemem.

“Peki kutulu oyun alınca ne değişiyor?”

Mesela örnek vereyim ben Playstation 4 aldığım zaman yanında God of War 3 gelmişti. Heyecanla kutunun içini açtım ama sadece saçma sapan üzerinde tuşları gösteren bir kağıt parçasıyla karşılaştım. Şimdi hakkını yemeyelim hala içinde kitapçıklar bulunduran oyunlar var onlara saygımız sonsuz. Arkadaşımın Playstation 3 konsolunda GTA IV vardı ve kutusunun içinde sırf oyun için sayfalarca yazılmış bir kitapçık vardı. İnternet üzerinden  araştırdım ve aynı şeyin Xbox One için de geçerli olduğunu gördüm. Yani oyunu kutulu aldıysak mantıklı bir açıklaması olması gerek değil mi? O oyunun bir havası, bir önemi oluyor. Yazının başında da belirtmiştim zaten.Ha bir de buna ek olarak koleksiyonculara özel paketler satılıyor. İçinde figüründen tut da posterine kadar dolduruyorlar. Tabi bu oyunculara ucuza patlamıyor. Neyse bu ayrı bir konu gerçi.

Sonuç olarak…

Yani değerli konsolcular, sonuç olarak yine oyun firmalarının  biz narin ve sevimli oyunculara değer vermediğini görmüş olduk. Aranızda bana katılan olur ama çoğunluğunuz katılmayabilir. Şahsi görüşümdür efendim. Keşke her şey eskisi gibi olsa dedikten sonra bu yazımı bitiriyorum. Siz de yorumlar kısmında görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Bu tarz blog yazıları için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın efendim. Esen kalın!

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

2 Yorumlar

  1. Admin genelde ps4 kullanıcıları (kendimden örnek veriyorum ) oyunu kutulu bir şekilde alındığı için takas,satış vs. muhabettler oluyor ama indirdiğin oyunlar bitirdiğin zaman elinde kalıyor. Kendimden örnek verirsem bir oyunu bitirdiğim zaman oyunu takaslayip başka oyun alıyorum ve böylece bunun sürekliliği devam ediyor.

  2. Harun Refik Çiftçi

    Dostum bana göre de sıkıntı orada işte. Atıyorum Uncharted ile GoW takasladım. Evet elime yeni bir oyun geçti fakat koleksiyonumda olan bir oyununda kaybetmiş oldum. Kısır döngü gibi. Kütüphanemi genişletmek daha hoş bence 🙂 Zaten yazıda da belirttim. Herkes görüşüme katılmayabilir. Koleksiyoncuların şikayetçi olduğu bir sorun zaten. Onun dışında senin dediğin de doğru. Kâr yapmış olursun. <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.