Ev / Blog / La La Land
Valorant names

La La Land

‘Yok ben müzikal izlemem, çok sıkıcı!’ diyenlerin sayısı çok fazla biliyorum ama o ön yargılarınızı kırmaya geldim!
Uzun zamandır final haftam ve dahasındaki bir çok sorumluluklarım nedeni ile yazamadığım her gün için öncelikle özür diliyorum 🙂

Bugün bir çoğumuzun bildiği ve bu sene Oscar’ın ödüllerini silip süpüren hikayesiyle bizi ekrana kilitleyen, müzikleri ile içimize dokunan ve tabii ki beklenmedik sonu ile ”Ciddi olamazsınız?” dedirten, belki pişmanlıklarımızı tekrar hissetiren Oscarlık film La La Land’dan bahsedeceğim.

İki sevgilinin birbirinden farklı hayatını hayallerini isteklerini aşklarını ve buna birlikte zorlu hayat şartlarına karşı direnmeye çalışan günümüz popüler ilişkilerini konu alan filmimiz adeta her sahnesinde sizi duygularınızın zirvesine çıkartıp tekrar bırakıyormuş gibi tempolu ve sürükleyici bir hikayeye sahip. Oscar ödülleri tarihinde tüm zamanların rekorunu kırıp, 6 ödül alan ve IMDB puanı 8.2 olan filmin müzikal olması ayrı bir ilginç nokta ki müzikaller bilindiği üzere çok fazla beğeni almaz fakat La La Land bir çok filmi geride bırakarak, önyargılarımızı kırarak bu seneye damgasını vurdu bile. Film ile birlikte patlayan ve en iyi şarkı ödülünü alan ”City of Stars” ve filmin son sahnesindeki hikayenin beklenmedik bir sonla sonuçlanması benim Top 10 listemde daha iyisi olana kadar 1 numara olarak kalacak gibi gözüküyor. Biraz konumun ve tarzımın dışına çıkmış olsam da kusursuz denebilecek kadar mükemmel olan bu yapıttan bahsetmesem olmazdı.
Çok abarttın diye düşünmeyin, izleyin… 🙂

Dipnot: City of Stars’ı ayrı olarak dinlemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Hakkında Cansu Hocaoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.