Ev / Blog / Türk Yapımı Labyrinth of Princess Remix İncelemesi

Türk Yapımı Labyrinth of Princess Remix İncelemesi

Poster gg

Labyrinth of Princess Remix İncelemesi

Merhabalar, bugün sizlere bir Türk yapımı olan Labyrinth of Princess Remix‘i inceleyeceğiz. Oyun hala geliştirilme aşamasında ancak yapımcıları oyunu günden güne daha iyi hale getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Labyrinth of Princess Remix Hikayesi;

Oyunun hikayesini kısaca anlatacak olursak, iki kardeş kendini beğenmiş bir kral tarafından zindana atılır ancak bu karar halkın kendisine karşı ayaklanmasını sağlamıştır. Hikayeyi spoiler vermeden başlangıcını anlattık devamını oynayarak öğrenebilirsiniz. Oyunun hikayesini çizerek anlatmak ve üstelik bunu da sisteme yedirerek yapması her babayiğidin harcı değildir, cidden zor bir iştir ama altından kalkmayı becermişler.

Oyunun çizim stili eski atari oyunların zamanından baz alarak NTSC-J renk paleti kullanılmıştır. Paletin kendisini bulabilirsiniz ama asıl güzelliği bu paleti oyunun renk tonlarına yedirmektir ve onla kalmayıp kendine has bir çizim stili kazandırmıştır. Hapishanedeyken ve dışarısına çıkınca renkleri değişmesi de oyuna ayrı bir hava kattığını söylemek istedik.

Oyunun menüsünün çizimi diğer oyunlardan farklı bir stile sahiptir, isterseniz karakterinizle butonun üzerine getirip ve ya dilerseniz de fareyle seçim şansı tanımıştır. Tüm menü ögeleri bu sisteme göre tasarlanmış olup ve uygunca yerleşimi olduğu için kullanıcı menüde hiç kaybolmayacaktır.

Oyunun bölüm tasarımı çok kez değiştirilmesi açıkçası canımızı çok sıkıyor, halbuki oyunu en başından beri takip ediyoruz. Aslında bunu yapımcısının tercübesizliğine verebiliyoruz, hata yapmaya çok müsait şu anda ama zamanla toparlayıp daha iyi bölümler inşa edeceklerdir. Ayrıca oyunla ilgili bir gizli bilgi aldık, oyun toplam 125 bölümden oluşacaktır. Bu bilgiyi her sitede bulamazsınız ha.

Oyunun oynanabilirliğine gelelim, karakterin arada takılması birazcık can sıkıyor. Bunla birlikte kalmayıp bazı çarpışma hataları bulunmaktadır, yılan üstte olduğunda veya altta olduğunda en üst noktasına değin ölürsünüz ama eminiz ki bu hatalar zamanla giderilecektir ve daha da iyi olacaktır.

Oyunun içerisinde bir ses ve müzik yok, neden üşeniyorsunuz bay & bayan Rijitsu! Elinizde kaliteli seslendirme ve müzik yapacak birisi mi yok? Eğer bu oyuna müzik gelirse mümkünse oyunun havasını söndürmesin ve oyuna kendimizi kaptırabilelim. Oyunun sesleri de güzel yapabilir misin?

Kısaca Labyrinth of Princess Remix böyle bir oyundu.

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.