Ev / Haberler / League of Legends’a Yeni Şampiyon – Kai’Sa!

League of Legends’a Yeni Şampiyon – Kai’Sa!

Poster gg

Hiçlik’in Kızı Kai’Sa, League of Legends’ın resmi sitesinde duyuruldu. Yeni şampiyonumuz Kai’Sa, yeteneklerine bakacak olursak bir suikastçıya benziyor. Her neyse, size sitedeki bilgileri aktarmaya başlayalım.

kai'sa

Kai’Sa yırtıcılar arasında hayatta kalabilmek için onlardan birine dönüştü. Kurtulma umudu olmadan yıllar boyu Hiçlik’te mahsur kalan Kai’Sa, iradesinin gücü ve ona ikinci derisi olarak uyum sağlayan bir Hiçlik yaratığıyla kurduğu ortak yaşam sayesinde direnebildi. Hiçlik’in Kızı şimdi karşı konamayacak kadar güçlü fakat doğduğu dünya ile onu büyüten dünya arasında kalmış bir avcı olarak geri dönüyor.

Kai’Sa Yetenekleri

Yeni şampiyonumuzun yeteneklerine yakından bir göz atalım; gerek Riot’un açıklamalarınaı, gerek ise benim sadeleştirmelerimi inceleyin. Buyurun Kai’Sa’nın yetenekleri.

Pasif: İkinci Deri

Kemiren Yaralar:
Kai’Sa’nın normal saldırıları rakiplerini plazmayla işaretleyerek, giderek artan ilave büyü hasarı verir. Üst üste yapılan birkaç saldırıdan sonra plazma patlar ve hedefin eksik can miktarına bağlı olarak anlık hasar verir.
Yakındaki takım arkadaşlarının verdiği hareketsiz bırakan etkiler, rakibe plazma yükü ekler.

Yaşayan Silah:
Kai’Sa’nın ortak yaşamlı zırhı onun seçtiği savaşma tarzına uyum sağlayarak, yeteneklerine dükkân eşyalarının ve tecrübe seviyesinin verdiği kalıcı niteliklere göre evrim geçirtir.

 

Yani Kai’Sa’nın her düz vuruşu, rakibinin üzerinde bir yük bırakıyor. Bu yükler sayesinde karakterimiz ultisini rakibin etrafına kullanabiliyor veya rakibin üstünde bu yüklerden dört adet varsa patlatarak fazladan hasar veriyor. Ulti olayını ultiye gelince daha iyi anlayacaksınız.

Q: Icathia Yaylımı

Kai’Sa çevresindeki rakiplere eşit olarak dağılan çok sayıda atış yapar. Aynı hedefe birden fazla atış isabet ederse hedef biraz daha az hasar alır.

Yakındaki takım arkadaşlarının verdiği hareketsiz bırakan etkiler, rakibe plazma yükü ekler.

Yaşayan Silah:
Yeteri kadar ilave saldırı gücü birikince Icathia Yaylımı çok daha fazla sayıda atış yapar.

Bu yeteneğin anlatılacak fazla bir olayı yok, Q’ya basınca karakterimiz etrafındaki düşmanlara eşit sayıda yaylım ateşi açıyor. Videodan izleyerek tam olarak anlayabilirsiniz.

W: Hiçlik Topu

Kai’Sa isabet ettiği ilk rakibi açığa çıkararak ona büyü hasarı ve plazma yükü veren bir Hiçlik enerjisi ışını ateşler.

Yaşayan Silah:
Yeteri kadar ilave yetenek gücü biriktiğinde Hiçlik Topu daha fazla hasar verir ve bir şampiyona isabet ederse bekleme süresinin bir kısmı iade edilir.

Yani şöyle oluyor: Kai’Sa, Jinx’in W’sundaki gibi (ama daha yavaş ve daha uzun menzilli) bir şey gönderiyor. Bu gönderdiği ışın bir rakibe isabet ederse rakip büyü hasarı alıyor ve üzerinde bir plazma yükü birikiyor. Anlamadıysanız videoyu da izleyebilirsiniz.,

E: Gücün Sınırı

Kai’Sa güç toplayarak hareket hızını kısa bir süre için arttırır fakat saldırıda bulunamaz. Gereken enerjiyi topladıktan sonra en büyük silahlarını çıkararak saldırı hızını birkaç saniyeliğine arttırır.
Normal saldırılar, Gücün Sınırı’nın bekleme süresini azaltır.

Yaşayan Silah:
Yeteri kadar ilave saldırı hızı birikince Gücün Sınırı güç toplarken kısa süreliğine gerçek görüş sağlar.

Bu yeteneği açan çarımız biraz duruyor, sonra emaneti çekip saldırı hızını artırdıktan sonra çat çut vurmaya başlıyor. (Yeteneği tam olarak anlamayıp bir şeyler söylemeye çalışan editör yetersizliği)

R: Ölümcül Dürtü

Sıra ultiye geldi.

Kai’Sa, plazma ile işaretlediği bir şampiyonun yakınlarında bir noktaya doğru çok yüksek hızla atılır. Bu atılış uzun menzillidir. Hedefine vardığında, kısa süreliğine hasar soğuran bir kalkan kazanır.

Gayet açık ama ben yine de bir şeyler diyeyim, Kai’Sa‘nın ultisi bir rakibin yanına hızlıca gitmeye dayalı. Yanına gideceği rakibin de plazma yüklü olması gerekiyor. Kai’Sa, rakibinin yanına gittikten sonra bir süre kalkanlanıyor. Olay bu yani.

Daha fazla ve kesin bilgi için League of Legends‘ın resmi sitesine bakabilirsiniz, iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.