Ev / Blog / LoL Chat Komutları 2019
Valorant names

LoL Chat Komutları 2019

League of Legends oyuncuları, bütün chat komutlarını biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız hadi bu yazımızda LoL Chat Komutları üzerine uzun uzadıya konuşalım. Bilmeniz gereken bütün komutları da ekleyelim yazımıza, güncel haliyle hiçbir eksik bırakmadan.

Öncelikle League of Legends’te de diğer birçok oyunda olduğu gibi chati oyun içerisindeyken ve sihirdar vadisine girdikten sonra klavyemizin ‘Enter’ tuşuna basarak açıyoruz. Burada başlangıçta yazdığımız her şeyin sadece takımımıza gözüktüğünü unutmayın. Eğer herkesin okuyabileceği mesajlar yazmak, hatta daha ayrı, daha gösterişli ve kullanışlı komutlar yazmak istiyorsanız aşağıya sıralıyoruz.

League of Legends Chat Komutları

  • /all yazdıktan sonra yazdığınız mesajlar herkese ulaşır. Örneğin: /all iyi oyunlar millet.
  • /w ya da /whisper yazdıktan sonra bir kullanıcı adı girerseniz oyunda olmayan ya da oyunda olan arkadaşlarınızla da fısıldayarak, yani onlara özel olarak konuşarak iletişime devam edebilirsiniz. Örneğin: /w AramdaJungle Kanka oyundayım, sonra konuşalım mı?
  • /r ya da /reply komutu ile size son fısıldayan oyuncu ile iletişime geçebilirsiniz. Örneğin: /r Ya maç çok keyifli gidiyor, parçalıyorum.
  • /sustur komutu da sizi rahatsız eden kullanıcılardan korunmanızı sağlıyor. Aynı zamanda bu komutla chati komple sessiz hale getirmek de mümkün. /sustur AramdaJungle ya da /sustur all komutunu bunun için kullanabilirsiniz. Aklınızda tutmak istemezseniz, tab ile ulaştığınız pencerede de sihirdarları tek tek susturmayı deneyebilirsiniz.
  • Kahramanınızı harekete geçirebileceğiniz chat komutları da mevcut. Mesela /joke komutu ile şampiyonunuz komiklik ve şakalar yapar. /taunt komutu ile rakip şampiyona sataşır ve /dance komutu ile de tahmin edersiniz ki şampiyonunuz dans etmeye başlar.
League of Legends Hikayesine Ne Kadar Hakimsin? Testimizi çözdün mü?

LoL Chat Komutları ile İşaretleme

LoL Chat Komutları bir süredir bize oyun içerisinde yaşanan her şeyi Chat’te takım arkadaşlarımıza gösterebilme imkanı tanıyor. Mesela ping ya da fps sorunu yaşadığınız bir an ile karşılaştınız diyelim. Bunu takım arkadaşlarınıza belirtebilirsiniz, bu sayede takım savaşına girmedikleri, daha defans yapılan bir oyun şekline dönebilirler. Tüm bunlar nasıl mı yapılıyor? Gayet basit. Kendi ekranınızda takımınız ile paylaşmak istediğiniz her neyse, önce ctrl tuşuna basılı tutuyor, daha sonrasında da göstermek istediğiniz şeye fare imleci ile tıklıyorsunuz.

  • Birkaç örnek de bu duruma verelim. ADC’siniz, aklınızda farklı bir planınız var ve önce Support karakteri indirmek istiyorsunuz. CTRL’ye basarak rakibe tıkladığınızda kendi Jungle ve Support rollü takım oyuncularınıza durumu belirtebiliyorsunuz ve dolayısıyla chatten yazmakla uğraşmıyorsunuz.
  • Bir diğer örnekte de takımın öncelikle Baron’u indirmesi gerektiğinde ısrarcısınız ama baskın yediniz. Yine de Baron’u almaya öncelik veriyorsanız bu yöntem ile pinleme ve işaretleme yaparak takımın koordine hareket etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Son örnekte ise takımınızın takım savaşına hazırlandığını düşünün. Fakat mana değeriniz düşük ve bu takımı kötü etkileyebilir hatta savaşı kaybetmenize sebep olabilir. CTRL’ye basılı tutarak mana değerinize tıklarsanız takıma durumu kolayca bildirebilirsiniz. İşler kızışmaya başlamadan sorunu çözersiniz.

LoL Chat Komutları ile ilgili durumu yeterince açıkladığımızı düşünüyorum, yine de eğer aklınızda soru işaretleri varsa ya da eksik bıraktığımız bir komut biliyorsanız yorumlarda bize durumu belirtebilirsiniz. Bizi Twitter hesabımızdan takip ederek, paylaştığımız içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz. Aynı zamanda bir Facebook Grubumuz var, orada haberleşip maç falan giriyoruz. Beraber oyun oynayacak birilerini arıy

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.