Ev / Haberler / LoL’e Yeni Şampiyon: Pyke

LoL’e Yeni Şampiyon: Pyke

Poster gg

Uzun zamandır destek şampiyonu çıkartmayan Riot, yeni şampiyonun destek olacağını açıkladığında hepimizi şaşırtmıştı. Beklenen gün geldi ve test sunucusu olan PBE’ye yeni destek şampiyonu Pyke geldi.

Pyke

Daha önce yayınlanan “Pyke fragmanı” hepimize sanki bu karakter destek değilmiş de bir suikastçıymış hissi vermişti. Tam olarak da beklediğimiz gibi oldu. Bunu profesyonel arenalarda sadece destek rolünde değil orta koridor ve orman tarafında da göreceğimizi tahmin ediyorum.

Çok bekletmeden şampiyonun yeteneklerine geçelim;

Pyke Yetenekleri

Pasif: Boğulmuşların nefesi
Rakipleri tarafından görülmediğinde, kısa süre önce rakip şampiyonların ona verdiği hasarı hızla iyileştiriyor.

Q: Kemik Zıpkın
Basıp Çek: Önündeki rakipleri yaralayarak önemli ölçüde yavaşlatır.

Basılı Tut: Zıpkınını hazırlar. Ardından onu fırlatır ve isabet ettirdiği ilk rakibi deşerek belli bir mesafe kadar kendine doğru çeker.

W: Hayalet Sular
Hayalet sulara dalarak kamuflaja bürünür ve birkaç saniye içinde azalarak biten önemli miktarda hareket hızı kazanır.

Kamuflaj, kendisini yakınlarındaki alanın dışında kalan rakiplerden gizler. Saldırmak veya yetenek kullanmak kamuflajı hemen sonlandırır.

E: Karanlık Gelgit
Atılarak arkasında bir boğulmuş hortlak bırakır. Bir gecikmenin ardından hortlak Pyke’a geri dönerek içinden geçtiği rakiplere hasar verir ve onları sersemletir.

R: Derinliklerin İntikamı
Pyke X biçiminde bir bölgeye saldırarak şampiyonların üzerine sıçrar ve belli miktarda canın altındaki şampiyonları infaz eder. X’in üzerinde olan ama infaz edilmeyen şampiyonlar, aynı miktarda hasar alır.

Bir şampiyon X’in üzerinde katledildiğinde, buna en son katkı yapan takım arkadaşı da hedefi katletmiş sayılır ve katletme altını kazanır. Ayrıca Pyke kısa süreliğine Derinlerin İntikamı yeteneğini yeniden kullanabilir.

Alt taraftan ise şampiyonun ilk yayınlanan ve daha sonra yayınlanan fragmanlarını izleyebilirsiniz1.

1.

2.

Sizin bu yeni şampiyon hakkındaki görüşleriniz neler? Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin, iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.