Ev / Haberler / Loot Box’lar Apex Legends’tan Kaldırılmayacak

Loot Box’lar Apex Legends’tan Kaldırılmayacak

Valorant names

Oyunlardaki loot box sistemi, son günlerde gerek oyun dünyası gerekse dünya gündeminde kumar sayılması ve satın alınan loot box’ların şans oranlarının belirtilmemesi sebebiyle tartışılıyordu. Bugün ise loot box sisteminin babalarından EA bu konusundaki görüşlerini belirtti.

Loot box sistemi genellikle çok oyunculu oyunlarda bir takım eşya ve kozmetik öğelerin belirli bir şans faktörüne göre gerçek para ile satın almış olduğunuz sandıklardan (loot box) kazanılması durumu. Loot box sistemi Counter Strike: Global Offensive, Apex Legends, Overwatch, Fortnite gibi birçok popüler oyunda yer alıyor. Hatta bunlarla kalmayıp bazı mobil oyunlarda dahi barınan bir sistem, yani kısacası loot boxlar bu zamana kadar görmeye alıştığımız sistemler.

Geçtiğimiz günlerde loot boxların kumar sayıldığı ile ilgili tartşmalar büyük yankı uyandırmıştı. Bunun üzerine loot box içeren oyunlarda tüm itemlerin düşürme oranlarının belirtilmesi zorunluluğunda karar kılınmıştı. Tartışmalar devam ederken EA Games, Apex Legends oyunundaki loot box ve battle pass sistemleri hakkında konuştu.

Birçok firmanın geri adım atması beklenirken EA oyun dünyasından tepki çekebilecek, para odaklı sistemlerini devam ettireceğini ve loot boxların oyunda kalacağını açıkladı. Yeni getirilen etkinlikerde Apex Legends’ın oyun içi mağazasında birkaç tane yeni kostüm yerine 12 epik ve 12 efsanevi eşyayı 24 loot box’a bölerek satışa sunmayı tercih etmişler. Ancak bu 24 eşyanın yanlızca 2 tanesini oyun içi ödeme yapmadan kazanabiliyorsunuz. Eğer 24 eşyanın tümüne sahip olmak isterseniz 170 dolar, yani yaklaşık 950 türk lirası ödemeniz gerekiyor.

apex loot

EA paragöz politikalarını devam ettirmekte hevesli görünüyor. Ancak yakın zamanda oyunculardan tepki toplaması işten bile değil. Loot box kavgası ve EA‘nın attığı adımlar hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın. Oyun haberlerimize daha hızlı ulaşabilmek için bizi Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.