Ev / Haberler / Lord of the Rings Dizisi Hakkında Yeni Detaylar

Lord of the Rings Dizisi Hakkında Yeni Detaylar

Poster gg

Hakları Amazon tarafından alınan ve 5 sezon süreceği kesinleşmiş olan Lord of The Rings dizisiyle ilgili yeni bir gelişme mevcut. Gelen son haberlere göre dizinin ilk sezonu 20 bölümden oluşacak.

Haberlerin kaynağı ise profesör ve Orta Dünya uzmanı olan Tom Shippey. Kısa bir süre önce yapımcı ekibe katılan ve Orta Dünya’yı diziye uyarlamak konusunda yardım edecek olan Shippey, Deutsche Tolkien’e verdiği demeçte diziyle ilgili ayrıntılara değindi. Dizinin çekileceği yerler, yapım süreci ve ilk sezonun 20 bölüm olma olasılığından bahseden Shippey, yapımcıların bu yüzden diziyi tam olarak rayına oturtamadıklarını söyledi.

“Dizinin çekileceği yerler henüz tam olarak belli değil ve birden fazla yerde de çekilebilir.” açıklamalarında bulundu Shippey. “Mantıken bir yerde gerçekleşen tüm olayları bir defada çeker ve tekrar oraya geri dönmek zorunda kalmazsınız. Ama bunun için senaryonun tamamlanmış ve her şeyin anlaşılabilir bir halde olması şarttır. İlk sezon için 20 bölüm olması gerekiyordu, bu yüzden dizinin sonunu tamamlamadan çekimlere başlayamıyorlar.”

Shippey’den anladığımza göre ilk sezon senaryosunun bir kısmı yazılmış olsa bile, senaryonun sonu ve hatta önemli bir kısmı hala tamamlanmamış. Bu yüzden yapımcılar, diziye yarım tamamlanmış bir senaryoyla başlayıp çekim yaptıkları yere daha sonra senaryo gereği tekrar dönmek istemiyorlar.

Lord of the Rings dizisiyle ilgili Shippey’den aldığımız bir başka duyum ise Orta Dünya evreninin dizinin yapımından ne kadar etkileneceğiyle alakalı. Konu buna gelince Shippey serinin Tolkien’in bıraktıklarına sadık olması gerektiğini söyleyip şunları ekliyor:

“Amazon diziye yeni bir şey eklemeye gelince nispeten rahat davranıyor, çünkü dediğim gibi bu dönemle ilgili bildiğimiz şeyler oldukça kısıtlı. Tolkien Vakfı bu konuda İkinci Çağ’da olanların değiştirilmemesi yönünde ısrar edecektir. Sauron’un Eriador’u işgal etmesi ve ardından gerçekleşen tarihsel olaylar aynı kalmak zorunda.”

“Amazon Kendi Hikayelerini Kurgulamakta Özgür”

Buna rağmen Amazon’un elinde hala bir çok fırsat var. Amazon hala seriye yeni karakterler ekleyebilir veya insanların bugün bile merak ettiği soruları cevaplandırabilir. Shippey de söyledikleriyle bunu doğruladı:

“Amazon, Sauron’un yenilmesinden 2. Çağ’ın bitimine kadar geçen 3441 yıllık süreyi kendi hikayeleriyle süsleyebilir. Fakat Amazon’un kurgulayacaklarından hiçbirinin Tolkien’in yarattıklarıyla çelişmemesi gerekiyor. Bu böyle olmak zorunda.”

2021’de çıkacağı düşünülen Lord of the Rings dizisiyle ilgili elimizdeki son ayrıntılar böyleydi. Daha fazla sinema, oyun ve teknoloji haberi için sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.