Ev / Haberler / Mannequin Challenge Nedir?
Poster gg

Mannequin Challenge Nedir?

Mannequin Challenge Nedir?mannequin-challenge

Son günlerin popüler ve fenomen aktivitelerinden birisi Mannequin Challenge, aslında pek bizim alanımız değil ama eSpor Turnuvalarında, Riot Türkiye ofisinde falan da yapılınca ne olduğunu anlatalım dedik ufaktan. Tabi yazının sonunda da birkaç güzel video paylaşacağız sizlerle. Öncelikle kelime anlamını söyleyelim, sonra iki ayrı başlıkta inceleyeceğiz. Mannequin kelimesi Türkçe Manken olarak geçiyor. Yani etkinliğin Türkçe ismi Manken Olma Kapışması gibi bir şey diyebiliriz.

Mannequin Challenge Nedir?

Çok heyecanlı bir an düşünün, örnek vermek gerekirse Space soldiers‘ın şampiyon olduğunu ve olaydan sadece 5 saniye sonrasını, ortamda büyük bir eğlence olacaktır muhtemelen değil mi? İşte tam bu anda herkesi durduruyorsunuz ve kamerayla aralarında geziyorsunuz. Anı yaşamak, takım oyunu, konsantre, planlama. Bu yeni fenomen (Mannequin Challenge) bu açıdan her şeye sahip diyebilirim. Tabi ortaya çıkan görüntüler de muhteşem oluyor. Daha fazlasını öğrenmek ve sizde çekmek istiyorsanız aşağıyı da okumanızı tavsiye ederim.

 Mannequin Challenge Yapmak

Aslında ortada hiçbir yapay yöntem yok, her şey tam olarak doğal yollarla yapılıyor, yani kamera dondurulmuyor ya da videoya filtreler ve effectler eklenmiyor. Yani kameranın hareketi için güzel bir rota belirleyebilirseniz ve gülmeden ya da kıpırdamadan durabilecek arkadaşlarınız varsa, ortam da bu iş için uygunsa çok güzel videolar çıkartabilirsiniz siz de ortaya. Aslında bu bakımda biraz Harlem Shake‘i andırıyor hatırlayanlarınız varsa.

Sıra geldi videolara, sizler için en beğenilen Mannequin Challenge derlemelerini yaptık, umarız beğenirsiniz.

İlk sırada Riot Türkiye Mannequin Challenge Videosu geliyor:

İkinci sırada ise Portekiz Milli Takımı Tarafından Yapılan Mannequin Challenge Geliyor:


Son Olarak ise Google Ofis’inde Yapılan Mannequin Videosuna Bakalım:

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.