Ev / Listeler / Masaüstü (Desktop) Pc Almak İçin 5 Sebep
Poster gg

Masaüstü (Desktop) Pc Almak İçin 5 Sebep

Masaüstü (Desktop) Pc Almak İçin 5 Sebep

Son zamanlarda teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bilgisayar artık normal bir ihtiyaç haline gelir oldu.Bu ihtiyaçtan kaynaklı kimimiz rapor düzenlemek kimimiz iş için kimimiz ise oyun ve eğlence bazlı olarak bu süper zeki makineleri hayatımızın vazgeçilmezlerinden oldu.Bunlarla birlikte süregelen bir diğer hususta artık kullanacağımız makinenin Masaüstü mü Dizüstü mü olacağına karar vermekti.Şimdi aşağıda Masaüstü bilgisayar seçmemiz için 5 sebebi sıralayalım…

1- Daha az bütçe ile daha iyi sistemler toplayıp, oyunlar proğramlar vb işlemlerde çok daha iyi verimli bir bilgisayar elde etmeniz mümkün.Bir nevi parayı çöpe atmamış oluyoruz diyebiliriz.

Money-burn

2-Büyük ihtimalle çok büyük paralar ödeseniz dahi bir süre sonra Notebook’u soğutmak epeyi bir sıkıntı olacak çünkü özel seriler hariç (10.000 tl üzeri ) iç bileşenler birbirine çok yakın ve genelde 1 ya da 2 fan sistemi olduğundan bir süre sonra içinizi ısıtan bir el sobanız olabilir. 🙂

Burning-laptop-o

3- Parça değişim avantajını söylemeden geçmek ayıp olur. Diye düşünüyorum.Kasalı bilgisayarınızda hoşunuza gitmeyen ekran kartınızı, raminizi, monitörünüzü, işlemcinizi hatta komple bütün donanımlarınızı değiştirmeniz mümkün ancak laptopta maalesef öyle bir şansınız bulunmuyor.Sadece ram bazı modellerde ekran kartı (nadir bir şekilde) ve işlemci değişimi mümkün ki kasalı bilgisayarınızda isterseniz anakart değişimi ile yenilemeye giderken laptopun kasasına uygun bir anakart bulmak epeyi zor olacaktır.

installing-ram-o

4-Masaüstü bir bilgisayarınızda olur da bir arıza meydana gelirse onarımı çok daha kolayca halledebilirsiniz.Çünkü büyükçe ve entegre olmayan bu donanımları söküp tamir etmek veya bozuk olanla değiştirmek sizi çok daha az yoracaktır.

MiamiPCWiz-Technician

5-Masaüstü sahibi iseniz bilgisayarınızın yaşlanması daha da geç olacaktır.5 yıl süreyle alt veya orta entegre bir laptop ya da tablet kullanılamaz hale gelmiş olsa dahi Masaüstünüz takır takır çalışıyor olacaktır.

NAn3ojT

Hakkında Halfboss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.