Ev / Blog / Masaüstü Güzelleştirmek İçin Altı Yöntem
Valorant names

Masaüstü Güzelleştirmek İçin Altı Yöntem

Merhaba OyunGG ailesi, bugün sizlere masaüstünüzü güzelleştirmek için altı yöntemlik liste hazırladım. Benim işletim sistemim Windows 10, sizinki farklı olabilir. Programlar çalışır ancak bazı ayarlar diğer işletim sistemlerinde olmayabilir.

Örnek masaüstü ;

 

1. RocketDock

Bilgisayarınızı bir Macbook edasıyla kullanmak isteyenlere önerilir. Hem binlerce simge ve tema seçenekleri de mevcut, istediğinizi indirip gönlünüzce kullanabilirsiniz.

2. Rainmeter

Size binlerce çeşit seçenek sunan bu program ile istediğinizi yapabilirsiniz. İsterseniz kendinizi bir DJ gibi gösterecek kabuklar yüklersiniz, isterseniz de sade kabuklar yüklersiniz. Tamamen sizin keyfinize kalmış. Eğer benim masaüstüm gibi yapmak istiyorsanız bu kabuğu indirin, Buraya tıklayın. Videolu anlatım için Buraya tıklayın.

3. Görev çubuğu ayarları

Görev çubuğunu kapatmak için Windows 10’da, Görev çubuğuna sağ tık > Görev çubuğu ayarları > Görev çubuğunu kilitle (kapalı) > Masaüstü modunda görev çubuğunu otomatik olarak gizle (açık) > Küçük görev çubuğu düğmeleri kullan (açık) diyerek görev çubuğunu kapatabilirsiniz.

4. Hoşunuza giden HD duvar kağıtları kullanın

Kendi hoşunuza giden ya da Rainmeter programı ile uyumlu duvar kağıtları kullanmaya çalışın. İstediğiniz duvar kağıtlarını Google arama kutusuna tıklayarak “Ne ile ilgili istiyorsanız wallpaper HD” yazın. Örnek : Rick and Morty Wallpaper HD, The Joker Wallpaper HD vb.

5. Fare imlecinizi değiştirin

Artık sizde normal fare imlecinden sıkılmadınız mı? Yenisini koymak için Google arama kutusuna “Mouse cursors” yazıp çıkan sayfalardan istediğinizi beğenip indirebilirsiniz. Değiştirmek için Fare seçenekleri > Ek fare ayarları > İşaretçiler > Gözat kısmına indirdiğiniz imleci yapıştırın. Özelleştir bölümünden indirdiğiniz imleçleri seçmeyi unutmayınız.

6. Masaüstü ögelerini gizle

Masaüstüne sağ tık > Görünüm > Masaüstü ögelerini göster yazısına tıklayın.

Facebook grubumuza katılmaıı unutmayın ? Buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

İyi oyunlar OyunGG ailesi!

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.