Ev / Haberler / Matrix Yeniden İzleyicileriyle Buluşacak!

Matrix Yeniden İzleyicileriyle Buluşacak!

Valorant names

Gelmiş geçmiş en başarılı bilim kurgu filmlerinden biri olarak kabul edilen Matrix, filmin piyasaya sürülmesinin üzerinden 20 yıl geçmesinin şerefine tekrar vizyona giriyor.

Efsane film  Matrix, güçlü kadrosu (Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss…), görülmemiş hikayesi ve yönetmenleri Lana Wachowski ve Lilly Wachowski‘nin usta dokunuşlarıyla Oscar ödüllü bir film olmayı başarmıştı. 31 Mart 1999 senesine ilk kez gösterime giren film, vizyona girmesinin 20. yıl dönümü şerefine izleyicisiyle tekrar buluşuyor.

Warner Bros., AMC ve Dolby tarafından düzenlenmekte olan etkinlik kapsamında AMC’deki Dolby Sinema’da “Matrix”, yeniden beyazperdede boy gösterecek. 30 Ağustos’ta başlayacak olan etkinlik, bir hafta boyunca devam edecek.

Warner Bros. Pictures Yayın ve Dağıtım Başkanı Jeff Goldstein etkinlik hakkındaki düşüncelerini, “Warner Bros, çığır açan sinema filmi Matrix’i Dolby Vision ve Dolby Atmos ile yeniden canlandırmanın gururunu yaşıyor. Dolby Sinema, sinemaseverlere oyunun kurallarını yeniden yazan bu film ile eşsiz bir gerçeklik hissiyatı sunuyor. Dolby, Matrix’i bu hâliyle ilk defa izleyecek olanlar için bile mutlaka görülmesi gereken bir hâle getirdi.” sözleriyle ifade etti.

Dolby’nin başkan yardımcısı Doug Darrow ise, “Matrix’i Dolby Vision ve Dolby Atmos’ta tekrar canlandırmak, Wachowski Kardeşler’in 20 yıl önce yarattığı şahesere saygı göstergesi niteliğinde. Filmin hayranları, yavaş hareket eden mermiler gibi akıllara kazınan sahneleri son derece ayrıntılı bir şekilde görebilecek ve deneyimleyebilecekler.” ifadelerini kullandı.

Sinema haberlerimizin devamı için sitemizi takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak: Wannart, NTV

Hakkında Berfin Ergin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.