Ev / Haberler / Metro Exodus İçin Yeni Bir Video Yayınlandı
Poster gg

Metro Exodus İçin Yeni Bir Video Yayınlandı

Dmitry Glukhovsky’nin Metro kitap serisinden uyarlanan oyunlar ülkemizde büyük yankı uyandırmıştı. 2010’da Metro 2033, 2013’te Metro Last Light piyasaya sürülmüştü. Şimdi sıra Metro Exodus oyununa gelmiş gibi görünüyor. 15 Şubat 2019’da çıkması planlanan oyun için “Uncovered” isimli bir video yayınlandı. Videoda 2036 yılı, nükleer savaş sonrası Moskova’nın yıkıntıları ve tünelleri arasında hayatta kalan insanlardan bahsediliyor.

 

Mevsim Geçişleri

Videoda değinilen detaylardan biri de mevsim geçişleri. Önceki oyunlardan farklı olarak dört mevsim arasında geçiş olacak.

Exodus İçin Savaş Sistemi Nasıl Olacak?

Metro Exodus’ta pek çok farklı silah çeşidi var. Bu silahlarla istediğimiz gibi savaşa girebileceğiz. İstersek düşmanımıza arkadan sessizce yaklaşalım, istersek de ortaya çıkıp havaya ateş açalım. Oyun bunların hepsi için uygun silah çeşitlerine sahip. İstediğimizi yapmakta özgürüz. Üstelik bu silahları hiç olmadığı kadar çok modifiye edebiliyoruz.

Craft Sistemi

Önceki Metro oyunlarını oynayanlar hatırlayacaktır. Oyunda gaz maskesi bulmak gerçekten çok zordur. Her şeyiniz buna bağlıdır çünkü yeterli miktarda maske filtreniz yoksa boğularak ölürsünüz. Tünel istasyonlarından yeterli miktarda filtre satın alarak çıkmalısınız ki bu talihsizliği yaşamayasınız.

Exodus’a baktığımız zaman ise bizi diğer oyunlardan farklı bir sistem karşılıyor. Oyunda malzemeler topluyorsunuz. Topladığınız malzemelerle kendi gaz maskenizi, kendi med-kitinizi yapabiliyorsunuz. Yukarıda bahsettiğim olay insana gerçekten sıkıntı veriyordu ancak bu yeni özellik,oyuncular için büyük bir şans. Eklenen bu özellik oyuncular için epey kullanışlı olacaktır.

Gece-Gündüz Değişimi

Exodus’a yeni gelen özelliklerden biri de gece-gündüz değişimi. Önceki oyunlarda gece ya da gündüz savaşacağınıza bölüm karar verirdi. Ancak şimdi hakimiyet sizin elinizde. İster gündüz çıkıp savaşın, isterseniz de gece. Gündüz vakti diğer düşmanlarla burun buruna gelme ihtimaliniz daha yüksek. Gündüz savaşması ise önünüzü gördüğünüz için daha kolay. Eğer gece savaşmayı seçerseniz düşmanlar çekildiği için onlarla karşılaşma oranınız düşecektir. Maalesef bu sefer de tüyler ürpertici yaratıklarla karanlıkta karşılaşma şansınız artacaktır. Seçim sizin!

Yeni yayınlanan video açıkçası beni heyecanlandırdı. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Önceki oyunları oynadınız mı? Bizlerle yorumlarınızı  paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlerle Facebook ve Instagram üzerinden de iletişim kurabilirsiniz.

 

 

 

Hakkında İlayda Sürücü

20 yaşında,diş hekimi olmaya aday bir oyun bağımlısıyım.En sevdiğim oyun serisi Far Cry diyebilirim.6 yaşında başlayan oyun macerama kaldığım yerden devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.