Ev / Haberler / Metro Exodus Yüzünden Seriye Kötü Yorum Yağıyor!

Metro Exodus Yüzünden Seriye Kötü Yorum Yağıyor!

Poster gg

Metro serisinin merakla beklenen yeni oyununun Epic Games Store’a özel olarak çıkış yapıp Steam’i es geçecek olmasından sonra oyuncular serinin eski oyunlarını kötü yorum bombardımanına tuttu. Detaylar haberimizde.

Steam‘in en dişli rakibi Epic Games Store son yaptığı atak ile hem biz oyuncuları hem de oyun sektörünün neredeyse tümünü bir hayli şaşırttı. Başarılı oyun serilerinden Metro‘nun son çıkacak oyunu olan Metro Exodus için şirketle anlaşmaya varan Epic Games oyunun öteki platformları es geçerek yalnızca kendi mağazaları üzerinden satışa çıkacağını bir süre önce duyurmuştu.

Ancak oyuncular cephesinde bu durum şaşkınlık yarattığı kadar öfke ile de karşılandı. Oyunu Steam kütüphanelerinde de bulundurmak isteyen oyuncular şirkete tepkilerini serinin eski oyunlarını Steam üzerinden kötü yorum yağmuruna tutarak gösterdi. Yaşanan olaylardan önce serinin ilk iki oyunu için oldukça olumlu olan yorumlar bir anda tam tersine döndü.

Merakla beklenen oyunun mağazalarından kaldırılması üzerine Valve cephesinden de geçtiğimiz günlerde sitem dolu bir açıklama gelmişti. Yaptıkları resmi açıklamada alınan bu kararın Steam müşterileri açısından haksızlık olduğunu belirten Valve, ön sipariş döneminden sonra bu kararın alınması konusunda kendilerinin bir suçu olmasa da yine de müşterilerinden özür dilediklerini söylemişlerdi.

Steam üzerinde haksız yere kötü yorum yağmuruna tutulan ilk iki oyun hakkında da Metro kitap serisinin yazarı ve aynı zamanda oyun geliştirme sürecinde de aktif rol alan Dmitry Glukhovsky, kişisel Instagram hesabından paylaştığı bu fotoğraf ile tepkisini gösterdi.

Sizler konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyuncular tepkilerini bu şekilde göstermekte ne kadar haklılar? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.