Ev / Haberler / Microsoft’un Oyunları Steam’e Mi Geliyor ?

Microsoft’un Oyunları Steam’e Mi Geliyor ?

Microsoft Oyunları Steam’de

Merhaba arkadaşlar, son sıralar ufaktan Microsoft ile Steam arasında çıkar çatışmaları vardı.Microsoft kendi oyunlarının satılma oranını etkileyecek büyük bir şirket olan Steam’in kendi yazılımı üzerinden prim yapmasını istemiyor olmalı ki böyle durumlar ortaya çıksın.Bu tür olayların çok fazla büyümesinin iki tarafa da zarar vereceğini düşündüklerinden olsa gerek yeni bir karar alınmış gibi duruyor.Bir süredi Windows Store’u geliştirmek ve bu sahada oyun satışını yapmak için uğraşan Windows bir yandan da elinde steam kozunu kullanmak istiyor.

cover_art_quantum_break

Quantum Break bunun ilk örneği diyebiliriz aslında.Oyun hem Windows 10 hemde Xbox üzerinden satışa çıkacağı belirlenen oyunun aynı zamanda steam üzerinden de satışa sunulacak.Ayrıca steam pazarlama yöneticilerinden Aaron Greenberg Microsoft oyunlarının Steam üzerinden satılabileceğini duyurdu.

Büyük ihtimalle bundan sonra Microsoft’un hazırladığı tüm oyunlar Windows Store ile birlikte aynı zamanda Steam pazarında da yerini alacak gibi duruyor.Bu arada 14 eylül de Steam üzerinden satışa çıkacak olan Quatum Break’i satın alabilirsiniz.

Hakkında Halfboss

Merhaba arkadaşlar, adım Celal Alperen KAYA, kendim mühendislik üzerine eğitim alsam dahi site,oyun ve teknoloji haberlerini yakından takip ettiğim için böyle bir projeye diğer bir kardeşimle. adım attım Umarım değişik projeler ve düşüncelerimiz zamanla sizin için daha ilgi çekici ve sıkmayan türden olacaktır.

Buna da bak!

Narcos Dizisi Video Oyun Oluyor

Merhaba Oyungg okuyucuları bugün sizlere Netflix platformunda yayınlanan Narcos dizisinin video oyunu olacağını yazdık. Hepinize …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir