Ev / Haberler / Microsoft’un Yeni Laptop’u; Surface Book 2
Valorant names

Microsoft’un Yeni Laptop’u; Surface Book 2

Microsoft, yeni bir iş istasyonu ile göz doldurmaya devam ediyor. İş odaklı olsa da oyuncuları unutmamışlar.

Geçtiğim her gün bir çok farklı teknoloji harikası piyasaya sürülüyor. Surface Book 2 de bunlardan bir tanesi! İş istasyonu olarak kendini vurgulamış olsa da oyun performansını unutmadan hareket etmeleri bizler gibi oyuncu insanlar için harika bir incelik. Fiyat olarak ülkemiz adına pek iç açıcı olmasa da güzel bir ürün ile karşı karşıyayız.

Performans:

Performans iş ve oyun bilgisayarı için vazgeçilemez bir detay, bunu herkes kabul ediyor zaten. Microsoft buna güzel değinmiş olsa dahi daha iyisini yapabilir diye düşünüyorum. Batarya konusunda iddialı olan Surface Book 2, MacBook‘a göre %70 daha fazla pil ömrü ile ilgiyi kendisine çekiyor. Ekranının MacBook‘a göre daha iyi çözünürlükte olduğunu da vurgulamadan edememiş Microsoft.

Tasarım:

2 farklı ekran seçeneği(13,5″ ve 15″) bize sunulsa da daha büyük boyutları(17″) da görmek fena olmazdı. Oyuncuları düşündüğünü söylemiştik ama pek bu konuda yardımcı olamayacak gibi duruyor fakat kolay taşınabilirlik olarak da artı bir özellik olarak görebiliriz. 4 adet kullanım modu ile işleri kolaylaştıracağını zaten biliyoruz ancak son zamanlarda katlanabilir ve çıkarılabilir ekrana ‘Waow’ diyemeyeceğim! Nedir peki bu modlar? Laptop Modu; bildiğimiz laptoplardan bir fark yaratmayan bu mod sayesinde artık olduğundan farksız laptop kullanabileceğiz(!) Tablet Modu; ekranı, klavye üzerinden aktifleştirerek yerinden çıkarabiliyoruz. Ve fazla ağırlıklardan kurtularak kullanım kolaylığının tadını çıkarabilirsiniz. Stüdyo Modu; bilgisayarınızı kıvırarak aktifleştirdiğiniz bu modda çizim ve tasarım işlerini kolaylık ile yapabilmemiz adına tasarlanmış. View Modu; bilgisayarınızı All-in One görüntüsüne getirerek yani ekranı tersine çevirip sabitleyerek dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Aksesuarlar:

En beğendiğim şey bu olduğunu söylemeden edemeyeceğim, yazıya başlarken büyük bir ümit içerisindeydim fakat fiyat ve özellikler hayal kırıklığı olsa da bu aksesuar olayı şık ve kolay olması biraz yüzümü güldürdü. Surface Pen; iş anlamında kolaylıklar ve bir o kadar güzellikler yaratabilecek özelliklerden biri gerçekliğe en yakın deneyim, sunması. Surface Dial; silindir yapısı ile ekran üzerine yerleştirdiğimiz bu aksesuar ile video editleme, grafik tasarım ve fotoğrafçılığa yeni bir hava getirebilirsiniz.

Microsoft Programları:

Bir önceki yazımızda Microsoft’un yeni Mixed Reality‘sinden bahsetmiştik ve bu bilgisayar bir çok Microsoft programı(Mixed Reality, Office, Ink in Pait 3D) ile harika bir optimizasyon sergileyerek işlerin bir üst kaliteye taşıyor.

Fiyat ve Özellikleri:

Fiyatlar özelliklerine ve boyutlarına göre farklılık gösterecek şekilde ayarlanmış yani kendinize uygun fiyatlı ve performanslı bir seçim şansı tanınmış;

13.5” Intel® Core™ i5 ;

256GB, 8GB, Intel® HD Graphics 620 integrated GPU =$1,499

13.5” Intel® Core™ i7 quad-core;

*256GB, 8GB, NVIDIA® GeForce® GTX 1050 discrete GPU w/2GB GDDR5 graphics memory = $1,999

*512GB, 16GB, NVIDIA® GeForce® GTX 1050 discrete GPU w/2GB GDDR5 graphics memory =$2,499

*1TB, 16GB, NVIDIA® GeForce® GTX 1050 discrete GPU w/2GB GDDR5 graphics memory =$2,999

15” Intel® Core™ i7 quad-core;

*256GB,16GB,NVIDIA® GeForce® GTX 1060 discrete GPU w/6GB GDDR5 graphics memory =$2,499

*512GB,16GB,NVIDIA® GeForce® GTX 1060 discrete GPU w/6GB GDDR5 graphics memory =$2,899

*1TB, 16GB, NVIDIA® GeForce® GTX 1060 discrete GPU w/6GB GDDR5 graphics memory =$3,299

Surface Book 2 Tanıtım Filmi:

 

Haberlerden anında haberdar olmak için Facebook Sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Facebook Grubumuzda sizlerle iletişimi elden bırakmıyoruz bir bakın derim!

Hakkında Sadık Anıl Atılgan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.