Ev / Haberler / Middle Earth: Shadow of War Disk Alanıyla Üzdü!
Poster gg

Middle Earth: Shadow of War Disk Alanıyla Üzdü!

Middle Earth: Shadow of War disk boyutlarını açıkladı. Özellikle Dijital olarak satın alacak kullanıcılar pek memnun kalmayacak gibi…

Oyun serinin önceki oyunu olan Shadow of Mordor gibi PC ve Konsollara aynı anda çıkacak. Fakat aradan geçen zamanda gerçekleşen teknolojik yenilikler dosya boyutlarını etkilemiş doğal olarak. Yabancı ülkelerde durum ve tepkiler tam olarak nasıldır bilemiyoruz. Fakat Konsol kullanıcıları dijital olarak oyunu aldıklarında 70 GB gibi büyük bir disk alanı isteğiyle karşılaşacaklar. Gözünüze çok gelmedi mi? Dahasını dinleyin o zaman…

Peki ya PC boyutları?

Middle Earth: Shadow of War senenin belki de en iddialı oyunuydu. Dosya boyutlarıyla da bu iddianın arkasındalar. Oyunu PC için satın alırsanız 97.7 GB‘lık bir indirme yapmanız gerekecek. Ülkemizin internet durumuyla bakacak olursak çoğu adil kullanım kotasını 2 kere doldurması kaçınılmaz gözüküyor. Tabii bu söylediklerimiz dijital satın alım yapacak arkadaşlar için geçerli fakat CD ile satın alımda da karşımıza konulan komisyon ve vergi farkları malumunuz, onlarla da 2 kere internet bağlatabilirsiniz. Hayırlı olsun.

En azından Steam‘de indirme aralıklarını gece 2 ve sabah 8 arasına ayarlayarak akk‘ye fazla dokunmadan indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem 1 değil de 2 gün sürer orasına yapacak bir şey yok maalesef.

Neden bu kadar büyük?

Aslında cevabı vermiştik, teknoloji gelişiyor! Bu gelişmeler dolayısıyla 4k görüntü seçeneği hayatımızda yerini edindi bile. Bunun en büyük örneği de Middle Earth: Shadow of War diyebiliriz. Oyunda bu kaliteyi korumak için dosya boyutlarını bayağı yükseltmeleri gerekmiş. Aynı zamanda güçlü ve çok sayıda seslendirmelerin de oyunda yer aldığını unutmamak lazım. Yüksek kalitede kaydedilen sesler de dosyaların boyutunu bayağı kabartmış.

Yine de serinin meraklılarını çok güzel bir hikaye ve muhteşem grafikler bekliyor. Bu saydıklarımız moral bozsa bile alacak arkadaşları yolundan çevirmez. Oyunun 10 Ekim tarihinde satışa sunulacağını belirterek hepinize iyi oyunlar diliyoruz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.