Ev / Haberler / Minecraft 4K Grafik Projesi İptal Edildi

Minecraft 4K Grafik Projesi İptal Edildi

Valorant names

2 yıl önce Mojang tarafından duyurulan The Super Duper Graphics Pack adlı güncelleme resmen iptal edildi. Minecraft 4K için bekleyen oyuncular için oldukça üzücü olan bu haberin detayları hemen aşağıda.

Minecraft’ın geliştiricisi Mojang tarafından yaklaşık iki yıl önce Super Duper Graphics Pack adlı bir güncelleme duyurulmuştu. Bu mod Minecraft 4K olarak da anılıyordu. Adından da anlaşılacağı üzere Minecraft’a 4K çözünürlüklü grafikler getirmeyi hedefleyen güncellemenin iptal edildiği Mojang tarafından duyuruldu.
minecraft 4k
Minecraft’ın resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre merakla beklenen bu güncelleme iptal edildi. Resmi açıklamada Super Duper Graphics Pack’in oyuna yeni bir soluk getirme potansiyelinin olduğu, ancak bu projenin tüm platformlara uyarlanmasının fazla teknik işlem gerektirdiği için aksaklıklar olduğu söylendi.

Ancak proje iptal olmuş olsa da Mojang tarafından gelen bilgilere göre Minecraft için kesinlikle bir grafik iyileştirmesi yapılacak. Her ne kadar kullanıcılar çeşitli modlar kullanarak görüntü kalitesinde iyileştirmeler sağlasalar da bunlardan hiç biri resmi değil. Mojang tarafından yayınlanacak resmi bir grafik iyileştirme paketini bizler de merakla bekliyoruz. Oyun, sinema ve teknoloji dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.