Ev / Blog / Minecraft Sandığın İçinde Oynanırsa Nasıl Olur?

Minecraft Sandığın İçinde Oynanırsa Nasıl Olur?

Poster gg

Yaratıcılıkta sınır tanımayanların oyunu Minecraft’in oyuncularından gelen bir yaratıcı içerik ile daha karşınızdayız. SethBling adlı YouTuber, çoğumuzun sevdiği Minecraft oyununu, oyunun içindeki bir sandığa sığdırdı. Nasıl mı? Buyurun yazımıza.

minecraft
Olayı, oyunun üç boyuttan iki boyuta indirgenmesi olarak da tanımlayabiliriz zannımca. Bloklar tıpkı Minecraft’in kendi dünyasındalarmış gibi dizilmiş, oyuncu blokları kırabiliyor, eşyalar üretebiliyor, Minecraft oyununda normalde yapabileceği çoğu şeyi yapabiliyor. Oyunun iki boyutlu oynanması ise bize altımızdaki blokları görme imkanı sunuyor. Bütün bunlar aslında oyunun gerçek dünyasındaki bir zırh askısı tarafından yapılıyor ve gerçek dünyada yapılan işlemler sandıktaki dünyaya geçiyor. Bu şekilde Minecraft’in içindeki bir sandıkla Minecraft oynayabiliyoruz. Bunu uzun süreliğine yapmayacağımız bariz olsa da içerik üreticisini yaratıcılığından ve emeğinden dolayı tebrik ediyoruz.

İçeriğin orijinal halini alt taraftan izleyebilirsiniz.

Bu olay benim çok hoşuma gitti, ben de bundan oynamak istiyorum diyorsanız da bu linkten haritayı indirip doya doya iki boyutlu Minecraft oynayabilirsiniz. Oyunla ilgili diğer içeriklerimize de şu linkten ulaşabilirsiniz. Bu videonun sahibi SethBling’in aynı oyunda ürettiği başka yaratıcı şeyler olduğunu ve bunlara da kendisinin kanalından ulaşabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

Türk içerik üreticilerinden de böyle yaratıcı fikirler görüp sizlerle buluşturmak dileğiyle, hepinize iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.