Ev / Blog / Minecraft Sunucuları Neden Kötüye Gidiyor
Poster gg

Minecraft Sunucuları Neden Kötüye Gidiyor

Aslında bu genel olarak sunucu/server hizmetlerinin tamamı için geçerli olmaya başladı fakat Oyungg bu yazısında, işin Minecraft boyutunun üzerinde duracak. Minecraft sunucuları üzerindeki tespitlerimizi aktarıyoruz.

Minecraft her ne kadar tek kişilik oynanan bir oyun olarak birçoğumuzun hayatına girse de olayın genişliğine tutulup hamachi sunucularda arkadaşlarımızla oynayıp, daha profesyonel kurulmuş olan serverlarda diğer insanlarla vakit geçirdiğimiz bir oyuna evriliyor bir süre sonra. Ya da önceden çok kolay evrilebiliyordu. Peki şimdi ne oldu da değişti bu durum? Bu yazımızda bu konuyu eşeleyeceğiz, bakalım madenden elmas ya da vip üyelik çıkartabilecek miyiz? Ha pardon, çıkartamayız. Çünkü OyunGG pay to win bir site 😀 Başka şakam kalmadı, hadi yazıya geçelim.

Oyun Sunucularının Durumuna Genel Bakış

Yazının başında belirttiğimiz gibi oyun sunucularının hepsinde durum kötüye gidiyor. Bunun çok basit ve çok özet bir açıklaması var. Oyun dünyası gelişiyor. Geçmişte çıkartılan oyunlar, sunucu hizmetini kendileri sağlayamıyordu ya da sağlamak onlara mantıklı gelmiyordu. Bu noktada hemen 3. parti şirketler hayatımıza dahil oluyordu. Oyunların topluluklarından hevesli insanlara pek de kaliteli olmayan hizmetler veriyorlardı. Baktığınız zaman günümüze en çok ulaşan oyunlar da bunlar olmayı başarmıştır ama sebebinin kalitesiz sunucu satıcıları olmadığına eminim.

Günümüzdeyse oyunlar için bu hizmeti sağlamak ağır bir yük olmaktan çıktı ve neredeyse her oyun uzun süreli oynanabilirliğini sağlamak için yanında bu hizmeti getirmeye çalışıyor. Dolayısıyla da yukarıda bahsettiğimiz bu 3. parti şirketler kazanç sağlayamaz bir hale geliyor. Çünkü yaşam alanları daralıyor.

Önceleri Teamspeak 3 varken, şimdi discord var. Önceden CS 1.6 ya da 1.5 favori oyunlardı, şimdilerde yeni nesil CS:GO her ne kadar sunucu ihtiyacıyla gelmiş olsa da, insanları modlarıyla bir araya getirebilir vaziyette. Günümüzde popüler olan multiplayer oyunların da PVP sunucuları açılmıyor zaten, geçmişin MMORPG oyunları gibi ilerlemiyor yani o açıdan da durum.

Oyungg Minecraft Sunucuları Mevzusunu Çözüyor

Perde aralanıyor, evlerinizin tatlı dedektifi Oyungg Minecraft Sunucusu sorununa da çözüm getiriyor. Üst başlıkta gerçekten de nedeni biraz ortaya çıktı, fakat biz yine de tamamen açalım o portalı da görün rahat rahat nedenini. Bu 3. parti şirketler para kazanamıyorlar arkadaşlar, en azından eskisi kadar kazanamıyorlar yani. Para kazanamayınca da çalışanlarının sayısı azalmak zorunda kalıyor, sistemlerini güncelleyecek maddi durumu sağlayamıyorlar ve geride kalıyorlar. Size sundukları hizmetin de kalitesi azalıyor ve minecraft sunucuları kötüye gidiyor. Her ne kadar bu hizmete ihtiyaç sürse de bu noktada oyun geliştiricilerinin müdahale etmesi tek çıkar yol gibi duruyor.

Bu noktada oyunculara ricamız pay to win nedir adlı yazımızı okumaları ve pay to win olan minecraft sunucularından uzak durmaları. Ne kadar açık kalacağı hiç belli olmayan bu amatör işlerde bir yerlere gelmek için paralarınıza yazık etmeyin güzel okurlar. Çok daha verimli kullanabilirsiniz paranızı. Tabii yine de tercih sizin, teklif var ısrar yok.

Oyungg’yi twitter üzerinden takip ederek bütün içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz, oyun haberleri kategorimizden de gündemden rahat rahat haberdar olabilirsiniz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

25 Yorumlar

 1. Zamanında bir sunucum vardı 50tl masraf yaptiydim arkadasimla 2 tane de viplik sattiydik 1 haftada sonra sunucuya saldirdilar kapandi sunucu vip alanlara mahcup olduyduk.

 2. Burak Alperen Akın

  Düşündüm düşündüm konuyla ilgili bir yorum bulamadım.
  Çekilişe katılmak istiyorum

 3. Hamachi’de server kurup arkadaşlarla Minecraft oynadığım günler aklıma geldi zaman ne çabuk geçiyor…

 4. Bence minecraft oyuncusu azaldigi için buna bir cozum uretmiyorlar

 5. Ayhancan Şimşek

  Bana göre eskisi kadar sarmıyor ve küçük gamerların kanser hareketleri oyunu bizden soğutuyor

 6. Hala daha oynarım fakat maalesef “premium” um olmadığı için hile olmayan serverlere giremiyorum bence bu konudan da serverler büyük çöküş yaşadı.

 7. Para için lapis kazmak…

 8. Güzel bir yazı olmuş.. Bence bu nedenler dışında bir neden daha var bu da HILECILER az mı çektik şu hilecilerden… birkaç Server dışında (premium gerektirenler) her yerde hileci bulunuyor :((

 9. Doğaç Yılmaz

  Artık oynayan kalmadı bu yüzden yatırımda yok bence en önemli neden bu oyuncu kıtlığı

 10. -Saçma sapan onabuna yardım eden adminlerden dolayı.

  -Hilelerden dolayı

  -Ve iyi serverlerde çok uzun süre kalmıyor esrarengiz şekilde kapanıyorlar closcraft.nitrado.net vardi belki bilen çıkar çok güzeldi 2014 yılları 🙁 aGaB

 11. Çünkü artık minecraft eski popülerliğini kaybetmekte

 12. Benim düşünceme göre eskiden daha iyi ve popüler bir oyun olmuştu şu sıralar gördüğüm kadarıyla çoğu sunucu kapandı ya vakitler azaldı ya da para isteği çoğaldı

 13. Çünkü halk ve yapımcılar kapılmış bir battle royale sevdası gidiyor ne zaman son bulur bilinmez (hunger games başka pubg fortnite başka)

 14. Artık o kadar fazla oyun çıkınca sunucularda bırakmış

 15. Necdet Komutan

  Bunun sebebi artık server fiyatlarının azalması ve insanların para koparmak istemesi

 16. Abi oyun iyi de kitlesi kötü yha

 17. Bence serverdeki hackerleri atarsanız ve oyunun Türkiye de hesaplarını ucuzlatırsanız çözülecek gibi görünüyor

 18. Minecraft her ne kadar güzel oyun olsa da oyun dünyası sürekli gelişiyor ve artık minecraft eskidi yenisini daha iyi grafik ve mekaniklerle çıkarmaları lazım

 19. Minecraft orijinal serverlarına giremiyordum çünkü orijinal minecraft yoktu korsan serverlara giriyordum yada hiç servera girmiyordum o yüzden server kötü mü iyi mi anlamıyordum 😀

 20. Mehmet.emrekafl

  Çünkü minecraft sunucuları artık hile ve hileci doldu ve ne zaman oyuna girersem gireyim mutlaka hile çıkıyor premium olmasına rağmen buna artık çözüm bulunamaz minecraft gg oldu

 21. Aslında onların da belli Bi ömürleri var mesela ben hala cs 1.6 ve ts3 kullanıyorum önemli olan sağlamlık kendinde Server açabilirsin onunla ilgilenip fakat yine de Bi süresi var örneğin daha yeni tarihlerde çıkmış oyunlara giriyorum online kısımlarına fakat ölmüş ilgi alaka büyük bir kısmını oluşturuyor ( tam anlatmak istediğimi anlatmışımdır umarım)

 22. Çünkü günümüz oyunlarının büyük bir kısmı ve kitlesi grafiğe baktığı için minecraft geçersiz görülüyor.

 23. Alptuğ"Noxice"Atalay

  Brom oyun iyi güzel de pubg fortnite apex vs oyunlar çıktığı için kaybetti popülerliğini ben hala arada bi girer eski günleri hatırlarım…

 24. Oyunlara hiç para vermemiş biri olarak pay to win’i sevmem

 25. Notch Babamız minecraft evimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.