Ev / Haberler / Minecraft Yeni Keşif (Exploration) Güncellemesi
Poster gg

Minecraft Yeni Keşif (Exploration) Güncellemesi

Minecraft Yeni Keşif (Exploration) Güncellemesi

Yaratıcılık konusunda video oyunları açısından yepyeni bir seviyenin başlangıcını yayınlandığı ilk günden itibaren yapan Minecraft, yeni bir güncelleme ile birlikte karşımızda. Ücret dahilinde olan bu yeni içerik Exploration olarak yayınlandı. Gelen güncellemenin sürümü 1.11 ve sürüm ile birçok yeni aktivite oyuna eklendi. Ücretsiz olması dolayısıyla her oyuncu erişebilecek bu güncellemeye.

Güncelleme sürümü ile beraber neler geldiğini konuşacak olursak eğer, temamız keşfetmek ve hazine avcılığı olacak. Bunun haricinde ise yan hikaye ya da ana hikayeyi destekleyecek birçok unsur da oyuna eklendi. Bunlardan sırasıyla bahsedecek olursak:

Minecraft lama

1. Harita Değişiklikleri: 

Artık haritada Orman Malikaneleri, Hazineler ve Orman Mağaraları olacak. Hazine avına çıkacaklar için haritalarda bu bölgeler ilgi çekici olacak gibi duruyor denilebilir.

2. Yeni NPC:

Yeni NPC’nin ismi Cartographer olacak. Kendisinden hazine avına çıkabilmek için gerekli olan haritaları zümrüt karşılığında alabileceksiniz.

3. Yeni Canlılar

Son olarak oyuna eklenen diğer yeni canlılardan bahsedeceğiz. Hazineleri korumakta olan zorlu koruyucular sizi bekliyor olacak. Yeni bir grup olan Illager ise yabancılardan hoşlanmıyor ve onlara fazla yaklaştığınızda sizlere büyüleriyle saldırıyor. Son olarak ise oyuna farklı bir hava katacak olan Lamalara merhaba deyin, evcil binekler olan bu canlılara binince tükürük kullanarak saldırabiliyorsunuz.

Dilerseniz yeni güncellemeyi videoyu izleyerek de inceleyebilirsiniz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.